Powiększanie penisa - opinia Urologa

cena:35,00 zł

 

 

 

Za pomocą serwisu ZapytajUrologa.pl możesz skonsultować swój problem urologiczny z doktorem Januszem Zajdą zupełnie anonimowo. Kliknij przycisk aby zamówić poradę.

 

 

 

 

 

 

 

Zapisy na wizyty u doktora Janusza Zajdy lub badanie USG -> kliknij tutaj

 

 

 

 

 

Wywiad część II - Powiększanie penisa - opinia lekarza urologa.


Czytaj część I wywiadu - Krzywy penis - choroba Peyroniego

 

Panie doktorze. Wielu mężczyzn martwi się rozmiarami swojego penisa. W internecie jest olbrzymia ilość leków, ćwiczeń i metod, które mają zapewnić powiększanie penisa. W związku z tym powstaje pytanie czy można bezpiecznie powiększyć rozmiar prącia i czy ma to jakieś medyczne uzasadnienie?


Doktor Janusz Zajda:

Powiększanie penisa to temat rzeka. Mogę powiedzieć, że na pewno nie ma leków, które wpływają na powiększanie penisa. W swojej praktyce urologicznej nie spotkałem się z takowymi. Myślę, że przede wszystkim jest to problem natury psychicznej, emocjonalnej. Urologia może się zajmować tą kwestią w przypadku urazów, zmian pourazowych, oparzeń, a także wad wrodzonych wpływających na mały rozmiar prącia. Wtedy wymaga to korekcji operacyjnej. Jeśli chodzi o całą resztę przypadków, to wielu panów mogłoby uniknąć przykrych zabiegów i zamiast tego poddać się psychoterapii, ponieważ problem większości gentelmanów z wielkością prącia to wyłącznie problem natury emocjonalnej. Co do operacyjnych metod powieszania penisa, najczęściej wykonywana operacja polega na przecięciu więzadła. Daje to efekt wizualnego wydłużenia prącia o kilka centymetrów. Na pocieszenie mogę powiedzieć, że duże prącia w czasie wzwodu niewiele się powiększają. W przypadku małych różnica jest znaczna. Ze statystycznego punktu widzenia stwierdzono ogromne różnice w wielkości prącia w czasie zwisu, ale wbrew pozorom nie takie istotne podczas erekcji. Poza tym można zadać pytanie o motywację związaną z posiadaniem znacznych rozmiarów prącia. Czy jest to chęć zaimponowania koledze lub pokazania się na plaży czy w saunie? A może pragnienie sprawienia większej przyjemności partnerce? W tym ostatnim przypadku proponuję porozmawiać bezpośrednio z paniami. Taka konsultacja wykaże, iż przeciętna wielkość penisa jest dużo ważniejsza niż jakieś ekstremum w jedną, czy drugą stronę. Co do długości penisa, to nie ma ona większego znaczenia. Pamiętajmy, że długość pochwy wynosi zaledwie około 7 centymetrów. Przeciętne prącie w czasie wzwodu osiąga rozmiar kilkunastu, zatem na pierwszy rzut oka widzimy tutaj pewne dysproporcje. W takiej sytuacji bardziej istotny wydaje się obwód, przede wszystkim żołędzi. Tak więc miejmy świadomość, że operacje mające na celu powiększenie prącia mogą być nieskuteczne, niebezpieczne lub dawać w przyszłości niekoniecznie pożądane efekty.

 

Na rynku dostępne są różne urządzenia do powiększania. Niektórzy powołują się przy tym na tradycję ludów afrykańskich.

 

JZ: Myślę, że jest to dobre porównanie. Trzeba by się zapytać przedstawicieli tych ludów afrykańskich czy Nowej Papui, po co to robią? I jeżeli zgodzimy się z ich argumentacją, to w porządku - proszę sobie rozciągać. Jak wiemy, przedstawiciele takich ludów rozciągają sobie na przykład uszy albo dolną wargę. Taki sam efekt da się osiągnąć poprzez zakładanie metalowych obręczy na szyję. Nie inaczej jest także w przypadku prącia. Jednak po pewnym czasie, zainteresowane osoby mogą zauważyć trudności z uzyskaniem wzwodu. Takie rozciągnięte prącie stanie się właściwie bezużyteczne, i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Warto o tym pamiętać.

 

Jak się ma sprawa w przypadku pompek?

 

JZ: To całkowicie odrębny temat. Pompek próżniowych nie potępiam tak jak innych metod. Powód jest prosty. Mogą być one bardzo istotnym instrumentem dla osób mających problemy z erekcją. Zwłaszcza tych dotkniętych następstwami urazów np. kręgosłupa. To jedna z wysoce skutecznych i bezpiecznych metod uzyskania wzwodu niezbędnego do współżycia. Urządzenia tego typu są popularne w krajach skandynawskich, a także Stanach Zjednoczonych w celu uzyskania erekcji u osób starszych, dla których przeciwwskazaniem są środki farmakologiczne. Można wyróżnić kilka rodzajów pompek: metalowe, plastikowe, szklane, zaopatrzone w aparat do wytwarzania próżni zasilany za pomocą baterii lub ręcznie. Myślę, że w pewnych okolicznościach taki przyrząd również może trochę powiększyć rozmiary penisa.

 

W jaki sposób działa owa pompka?

 

JZ: W celu uzyskania erekcji, trzeba nałożyć na członek walec pompki i wytworzyć podciśnienie. Następnie z tego plastikowego lub szklanego walca zsunąć na prącie we wzwodzie gumkę uciskową. Zapobiega to odpływowi krwi z członka. Dochodzi do wzwodu.  Po stosunku należy tę gumkę bezwzględnie zdjąć. Jeżeli ktoś czuje, to dobrze - gumkę sobie zdejmie. Natomiast jeżeli ktoś nie czuje i zapomni, to może dojść do tragedii. Należy bezwzględnie pamiętać o zdjęciu tej gumki po zakończeniu intymnego zbliżenia. Uczulam na to szczególnie osoby niepełnosprawne, mające problemy z czuciem. Skutki niefrasobliwości mogą być tragiczne, z martwicą włącznie.

 

 

 

 

Za pomocą serwisu ZapytajUrologa.pl możesz skonsultować swój problem urologiczny z doktorem Januszem Zajdą zupełnie anonimowo. Kliknij przycisk aby zamówić poradę.

 

 

 

Czytaj również: 

  - Krzywy penis - choroba Peyroniego

- Stulejka u dzieci, niemowląt i mężczyzn

- Obrzezanie napletka

 

 

Zobacz video: Problemy z prostatą

 

Zapisy na wizyty u doktora Janusza Zajdy lub badanie USG -> kliknij tutaj