Jak rozmawiać z synem o zaburzeniach erekcji?

Jak rozmawiać z synem o zaburzeniach erekcji


Jeśli twój syn doświadcza objawów zaburzeń erekcji, ważne jest, aby porozmawiać o tym z nim. Stan ten jest często dziedziczny i może być wczesnym objawem innych problemów zdrowotnych. W niektórych przypadkach przewlekłe zaburzenia erekcji są oznaką choroby sercowo-naczyniowej, więc ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza. Dostępne są również opcje leczenia.

Mimowolne erekcje

Mimowolne erekcje mogą być zmartwieniem dla chłopców i rodziców. Podczas gdy większość erekcji dzieci jest nieszkodliwa i znika dość szybko, inne mogą być bardziej poważne i wymagają pomocy medycznej. Jeśli Twój syn ma erekcję, która trwa dłużej niż godzinę, jest czerwona, wysypkowa lub towarzyszy jej gorączka, zabierz go do lekarza.

Aby porozmawiać z synem o zaburzeniach erekcji, zacznij od poinformowania go, że erekcja w okresie dojrzewania nie jest czymś, czego należy się wstydzić. To właściwie naturalna reakcja na stymulację układu nerwowego.

Młodzi chłopcy zwykle mają erekcje spontanicznie w okresie dojrzewania. Choć może to być krępujące, jest to naturalna część dorastania i z czasem będzie się zmniejszać. Kluczem jest rozmowa na ten temat w sposób łatwy do zrozumienia.

Rozproszenie uwagi może również pomóc. Utrzymywanie umysłu syna na czymś innym, niezależnie od tego, czy jest to coś ważnego (rachunki, praca lub spotkanie z rodzicami), czy bezcelowego (stare spotkanie z rodzicami), pomoże mu odwrócić uwagę od erekcji. Wreszcie, rozproszenie uwagi może pomóc zatrzymać erekcję na jej drodze.

Zaburzenia erekcji mogą być wynikiem czynników fizycznych i psychicznych, w tym starzenia się. Często może spowodować, że mężczyzna staje się niespokojny o posiadanie erekcji. Jeśli to powoduje, że staje się impotentem, będziesz chciał porozmawiać z lekarzem o jego obawach.

Priapizm

Jeśli masz syna, który cierpi na zaburzenia erekcji, musisz porozmawiać z nim o tym stanie. Jest to powszechny problem, który jest spowodowany przez wiele czynników, w tym niektóre leki, uraz rdzenia kręgowego, stosowanie narkotyków, a nawet nowotwory penisa. Twoje dziecko powinno być ocenione przez lekarza, ponieważ wczesne leczenie jest kluczowe dla zapobiegania trwałym zaburzeniom erekcji.

Istnieją dwa rodzaje zaburzeń erekcji, priapizm niskoprzepływowy i priapizm wysokoprzepływowy. Priapizm niskoprzepływowy występuje, gdy krew zostaje uwięziona wewnątrz komór erekcyjnych. Mogą one wystąpić u zdrowych mężczyzn, którzy cierpią na takie choroby jak białaczka czy anemia sierpowata. Priapizm wysokoprzepływowy jest poważniejszą formą tego stanu i występuje w przypadku urazu penisa lub krocza, np. pękniętej tętnicy.

Używanie narkotyków może powodować priapizm. Kokaina i marihuana są często związane z priapizmem. Niektórzy mężczyźni cierpią również na priapizm, jeśli doznali urazu tej okolicy. W obu przypadkach wizyta u lekarza pomoże ustalić przyczynę i możliwe sposoby leczenia.

Jeśli Twój syn doświadcza erekcji, która utrzymuje się przez ponad 4 godziny bez stymulacji, nazywa się to priapizmem. Nieleczony może uszkodzić tkankę penisa i doprowadzić do długotrwałych zaburzeń erekcji. W przypadku dzieci leki lub odprowadzenie krwi z penisa mogą pomóc w wyleczeniu priapizmu.

Chociaż nawrót zaburzeń erekcji jest rzadki, stanowi powód do niepokoju. Jeśli utrzymuje się dłużej niż trzy godziny, powinien natychmiast odwiedzić pogotowie. Jeśli erekcja trwa dłużej niż sześć godzin, może trwale uszkodzić penisa. Lekarz może pomóc synowi znaleźć najlepszą opcję leczenia jego objawów.

Stres

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować zaburzenia erekcji u Pani syna. Jednym z największych czynników przyczyniających się do tego jest stres. Stres może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i może prowadzić do ED. ED może być również spowodowane przez pewne warunki medyczne, takie jak wysokie ciśnienie krwi lub cukrzyca. Na szczęście dostępne są sposoby leczenia.

Czytaj również:   Problemy z erekcją po 40 roku życia - dlaczego się pojawiają?

Pierwszym krokiem jest określenie przyczyny ED. Pozwoli to określić odpowiednie leczenie. Wiele różnych rodzajów leków jest stosowanych w leczeniu ED, w tym leki na receptę, ziołowe i suplementy diety. Jeśli przyczyny nie są znane, zmiany stylu życia może pomóc. ED może być również spowodowane przez narkotyki lub alkohol.

Opcje leczenia

Podczas rozmowy z synem na temat opcji leczenia zaburzeń erekcji, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Pierwszym krokiem jest określenie stopnia nasilenia problemu. Jeśli stan nie jest poważny, może to być kwestia zmiany diety, aby była bardziej zdrowa. Pomoże to również obniżyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Inne możliwości leczenia obejmują leki na receptę. Najczęstszym z nich są inhibitory fosfodiesterazy-5 (PDE-5), które tymczasowo zwiększają przepływ krwi do penisa. Ponadto istnieje kilka procedur, które mogą być wykonane, w tym implanty prącia. Procedury te są uważane za “złoty standard” dla mężczyzn i są zwykle wprowadzane do penisa. Mężczyźni, którzy doświadczyli zaburzeń erekcji powinny omówić tę opcję z lekarzem.

ED to wstydliwy stan dla mężczyzn, a uczucie wstydu z nim związane może spowodować opóźnienie leczenia. Ponadto, może opóźnić diagnozę innych poważnych warunków zdrowotnych. W rzeczywistości zaburzenia erekcji są objawem podstawowych problemów medycznych. Mogą być wstępnym objawem choroby wieńcowej lub znakiem ostrzegawczym postępującej niewydolności serca. Lekarze powinni pytać swoich pacjentów o ich funkcje seksualne podczas oceny objawów ED, a pomoże to we wczesnym wykryciu poważnych schorzeń.

Jeśli Twój syn cierpi na ED, możesz spróbować różnych opcji leczenia, w tym zastrzyków do prącia. Igły używane do tego zabiegu są bardzo cienkie i krótkie, a większość pacjentów nie ma nic przeciwko tej procedurze. Prostaglandyna E1 jest najczęściej przepisywany lek na ED, ale istnieją również inne leki, które mogą poprawić funkcję erekcji. Możesz także spróbować doradztwa, które dotyczy psychologicznych i społecznych problemów związanych z ED.

Przed rozpoczęciem leczenia, lekarz powinien określić podstawową przyczynę problemu. Objawy ED mogą być spowodowane przez kilka rzeczy, a leczenie ich zależy od tego, które z nich są najbardziej skuteczne dla Twojego syna. Opcje leczenia mogą obejmować leki, terapię i urządzenia, które pomagają złagodzić objawy. Jeśli syn nie jest zainteresowany lekami, można spróbować alternatywnych metod leczenia, takich jak suplementy ziołowe i suplementy diety.

W niektórych przypadkach może być konieczna operacja, aby przywrócić przepływ krwi do penisa. Implanty prącia nie są odpowiednie dla wszystkich mężczyzn, i są zwykle zarezerwowane dla mężczyzn z ciężkimi zaburzeniami erekcji. Procedura ta wiąże się z ryzykiem i jest związana ze wskaźnikami powikłań. Niektórzy pacjenci mogą nawet zdecydować się na usunięcie implantu po zabiegu.Pokrewne Tematy