Przyczyny wytrysku bez erekcji – jakie są?

Przyczyny wytrysku bez erekcji

Wytrysk bez erekcji, znany również jako wytrysk przedwczesny, to stan, w którym mężczyzna doznaje orgazmu i wytrysku bez wcześniejszego osiągnięcia erekcji. Jest to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn i może mieć wpływ na ich jakość życia seksualnego. Przyczyny tego problemu mogą być różne, od psychologicznych po fizjologiczne. W artykule omówimy najczęstsze przyczyny wytrysku bez erekcji, jak również sposoby radzenia sobie z tym problemem. Warto pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej metody leczenia, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, który po przeprowadzeniu odpowiedniego badania, będzie mógł pomóc w doborze odpowiedniego leczenia.

Obawa przed sprostaniem zadaniu

Istnieje wiele przyczyn przedwczesnego wytrysku, od braku testosteronu do zaburzeń hormonalnych. Jeśli doświadczasz szybkiego wytrysku bez erekcji, czas poszukać pomocy medycznej. Urolog może pomóc Ci zidentyfikować podstawową przyczynę lub przepisać leczenie. Stan psychologiczny, taki jak lęk przed wydajnością lub depresja, może powodować przedwczesny wytrysk. W takich przypadkach lekarz może zaproponować terapię behawioralną lub doradztwo w celu leczenia problemów emocjonalnych. W niektórych przypadkach, kilka metod leczenia mogą być stosowane jednocześnie, a nawet oddzielnie.

Inne przyczyny to leki lub operacja. Jeśli przyjmujesz leki na receptę, lekarz może przepisać inny lek lub zmienić dawkę obecnego leku. Jeśli masz trudności z wytryskiem, lekarz może również zasugerować terapię psychologiczną lub poradnictwo. Sesje te mogą pomóc Ci nauczyć się technik minimalizowania niepokoju i kontrolowania czasu. Mogą one również dać Ci wskazówki, jak poprawić swoje życie seksualne.

Jeśli niepokoją Cię uczucia Twojej partnerki związane z Twoją niezdolnością do wytrysku, porozmawiaj z nią o tym. Możesz również spróbować doradztwa dla par lub terapii seksualnej. Możesz również spróbować techniki ściskania, która pomoże przedłużyć erekcję.

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez wiele czynników fizycznych, w tym operację prostaty i starzenie się. Ponadto, zaburzenia psychiczne, takie jak depresja i lęk, mogą powodować zaburzenia erekcji. Niektóre leki mogą być stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, częstej przyczyny podstawowej zaburzeń erekcji.

Inną przyczyną wytrysku bez erekcji jest postrzegane zmniejszenie objętości ejakulatu, gdzie ilość nasienia, które uwalniasz jest mniejsza niż normalnie. Może to być spowodowane przez wiek, cukrzycę i niektóre leki. Sporadycznie, może to być spowodowane przez problemy z jądrami lub zmniejszenie produkcji testosteronu. Leczenie tego stanu jest dostępne, ale należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne mogą wpływać na libido mężczyzny i upośledzać jego zdolność do osiągnięcia erekcji. Nawet jeśli mężczyzna jest fizycznie pobudzony, może mu brakować siły woli, aby uprawiać seks. W takich przypadkach, angażowanie się w grę wstępną może pomóc stymulować jego ciało i umysł oraz naturalnie poprawić libido. Ci, którzy biorą leki przeciwdepresyjne, powinni porozmawiać o seksualności ze swoim psychiatrą. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać lek pobudzający seksualnie oprócz leku przeciwdepresyjnego.

Leki przeciwdepresyjne mogą również powodować zaburzenia funkcji seksualnych, wielu mężczyzn skarży się na opóźniony wytrysk i trudności z osiągnięciem orgazmu po stosunku seksualnym. Niektóre leki przeciwdepresyjne, takie jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), mogą zmniejszać poziom testosteronu, co może być czynnikiem sprzyjającym. Na szczęście istnieją bezpieczne leki przeciwdepresyjne, które mogą złagodzić dysfunkcję seksualną, takie jak Wellbutrin i Zyban.

Te leki przeciwdepresyjne mogą nieznacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia dysfunkcji seksualnych, ale istnieje wiele innych potencjalnych działań niepożądanych, które należy wziąć pod uwagę. Leki na depresję mogą zwiększać poziom serotoniny. Serotonina hamuje działanie tlenku azotu, który rozluźnia mięśnie gładkie w naczyniach i strukturach seksualnych. Ponadto działanie agonisty 5HT1A w mózgu zwiększa stężenie dopaminy i noradrenaliny. Te neuroprzekaźniki są niezbędne dla pożądania seksualnego.

Istnieją inne leki, które mogą powodować wytrysk bez zaburzeń erekcji. Niektóre z nich obejmują blokery kanału wapniowego, inhibitory ACE i blokery receptora angiotensyny. Chociaż leki te mogą pomóc w zaburzeniach erekcji, mogą również powodować priapizm, czyli stan bolesnych, utrzymujących się erekcji. Te warunki mogą prowadzić do uszkodzenia tkanek.

Choroba Peyronie

Choroba Peyronie powoduje, że penis traci elastyczność, co utrudnia lub uniemożliwia odbycie stosunku. Mężczyźni z chorobą Peyronie mogą zauważyć wygięcie w penisie podczas erekcji. Niewielkie wygięcie zazwyczaj nie jest problemem, poważne wygięcia mogą całkowicie uniemożliwić stosunek.  Mężczyźni, którzy nie są w stanie odbyć stosunku z powodu tego schorzenia muszą mieć świadomość, że istnieją dostępne są sposoby leczenia.

Uważa się, że choroba Peyronie jest spowodowana przez powtarzające się urazy penisa. Może to nastąpić podczas seksu, aktywności sportowej lub wypadku. W rezultacie, tkanka bliznowata tworzy się w nieregularnym wzorze i powoduje guzki i krzywiznę. U normalnych mężczyzn, istnieją dwie części penisa: tunica albuginea i corpora cavernosa. Tunica albuginea to obszar wokół komór erekcyjnych. Te dwie części znajdują się na szczycie cewki moczowej i ciała jamistego, z którego wypływa mocz.

Czytaj również:   Jakie leki można stosować w zaburzeniach erekcji?

Oprócz choroby Peyronie także inne schorzenia mogą wpływać na penisa mężczyzny. W szczególności, że mężczyźni z chorobą Peyronie są często w depresji lub stresie. W takich przypadkach, certyfikowany terapeuta seksualny może pomóc mężczyznom poradzić sobie z tymi uczuciami. Dodatkowo, pacjenci mogą skorzystać z porady psychiatry lub ogólnego terapeuty, aby otrzymać poradę i leki. Niezależnie od przyczyny, choroba Peyronie’go może wpływać na życie i relacje mężczyzny. Z tych powodów konieczne jest uzyskanie właściwej opieki.

W leczeniu choroby Peyronie’go dostępne są również zabiegi chirurgiczne. Operacje te wykorzystują nadmuchiwane pompy lub plastyczne pręty silikonowe do wyprostowania penisa. W niektórych przypadkach chirurdzy mogą zastosować sztywną protezę w celu wyprostowania penisa. Warto jednak mieć świadomość, że są to bardzo inwazyjne zabiegi, które powinny być stosowane w ostateczności.

Choroba Peyroniego powoduje opóźniony wytrysk

Choroba Peyronie’go jest bolesnym schorzeniem seksualnym, które dotyka mężczyzn. Najczęściej występuje u mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat. Może również dotyczyć mężczyzn w innym wieku, ale jest mniej powszechne. Mężczyźni z chorobą Peyronie’go mogą doświadczać powtarzających się ataków bólu i opóźnionego wytrysku, lub obu.

Stan ten powoduje, że penis jest zakrzywiony do wewnątrz. Powoduje to opóźniony wytrysk i brak erekcji. Może to być bolesne i źle wpływać na samoocenę mężczyzn. Mężczyźni cierpiący na to schorzenie mogą również odczuwać zakłopotanie lub niepokój w związku z wykonywaniem stosunków seksualnych. Leczenie jest dostępne i może pomóc mężczyznom wrócić do normalnego życia.

Pierwszym krokiem w leczeniu tego problemu jest rozmowa z lekarzem. Lekarz może dodać Ci otuchy i zidentyfikować podstawową przyczynę. Może on również pomóc  zaangażować partnera/kę w dyskusję. Lekarz zapyta o historię seksualną i zleci badania.

Jeśli leki nie działają, kolejną opcją jest zabieg chirurgiczny. Zabieg chirurgiczny zwany implantem prącia może pomóc przywrócić funkcję prącia i złagodzić ból. Proteza może być wszczepiona do prącia lub stosowana jako stałe rozwiązanie w celu poprawy wytrysku.

Inną opcją leczenia opóźnionego wytrysku jest wizyta u terapeuty seksualnego. Jeśli twój partner nie jest w stanie wykonywać stosunków seksualnych z powodu choroby Peyronie, może on pomóc naprawić ten problem. Może on również użyć szybkich wibratorów do usunięcia nasienia.

Opcje leczenia choroby Peyronie obejmują terapię medyczną, terapię rozciągającą i operację. W niektórych przypadkach, stan może być samoograniczający się. W innych przypadkach pacjent może poddać się terapii falą uderzeniową, która wykorzystuje skupione fale elektryczne o niskim natężeniu do skorygowania krzywizny prącia. Jednakże, leczenie to może być drogie i rzadko jest pokrywane przez ubezpieczenie. Alternatywnie, leki doustne mogą pomóc w zapobieganiu temu schorzeniu.

Zabiegi na wytrysk bez erekcji

Jeśli masz problemy z uzyskaniem erekcji i cierpisz na przedwczesny wytrysk, istnieje kilka opcji leczenia. Wielu lekarzy zaleca połączenie podejścia biologicznego i psychologicznego. To ostatnie podejście skupia się na zajęciu się zarówno fizycznymi, jak i emocjonalnymi aspektami stanu. Twój lekarz może również zasugerować psychoterapię, aby poradzić sobie z podstawowymi problemami zdrowia psychicznego.

Jedną z pierwszych opcji jest poradnictwo psychologiczne lub terapia seksualna. Ten rodzaj terapii nauczy Cię, jak mieć bardziej przyjemny seks i promować progresję wytrysku. Inne opcje obejmują leczenie płodności, takie jak technologia wspomaganego rozrodu i pobieranie spermy. Niektórzy mężczyźni mogą również poddać się stymulacji wibracyjnej prącia (PVS), która wykorzystuje urządzenie wibrujące do wywołania wytrysku.

Niektórzy mężczyźni stosują również terapie miejscowe. Kremy te są zwykle nakładane są na penisa od 20 do 30 minut przed seksem. Mogą one jednak powodować zdrętwienie u partnerki i zakłócić czerpanie przyjemności. Z tego powodu zaleca się używanie prezerwatywy podczas stosowania leku miejscowego.

Tradycyjna behawioralna terapia seksualna rozpoczyna się od masturbacji i stosunku, gdy mężczyzna jest prawie gotowy do wytrysku. W tej metodzie partnerka asystuje mężczyźnie podczas masturbacji i utrzymuje postawę wspierającą. W celu poprawy wrażliwości można również stosować różnego rodzaju stymulujące żele dostępne bez recepty.

Jeśli żadna z tych metod leczenia nie działa, lekarz może zalecić leki poprawiające sprawność seksualną. Ważne jest, aby skonsultować się z terapeutą seksualnym w celu określenia najlepszej opcji dla Ciebie.Pokrewne Tematy