Przyczyny braku erekcji po 40-tce – jakie są?

Co zrobić, gdy dostaniemy wzwodu w saunie


Brak erekcji po czterdziestce jest częstym problemem, ale może być spowodowany wieloma czynnikami. Niektóre z czynników mogą być poza Twoją kontrolą, w tym stres, niski poziom testosteronu, depresja i zaburzenia układu nerwowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak te czynniki mogą wpływać na twoje erekcje.

Stres

Brak erekcji po 40-tce to powszechny problem, który dotyka dużej liczby mężczyzn. W rzeczywistości nawet 40 procent mężczyzn doświadcza tego problemu. Chociaż przyczyny braku erekcji są często fizyczne, istnieje wiele czynników psychologicznych, które mogą również powodować ten problem. Czynniki te mogą wahać się od problemów z relacjami do depresji. Na szczęście te kwestie są uleczalne i można je pokonać dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Jedną z najczęstszych przyczyn braku erekcji po 40 roku życia jest stres. Stres może wywołać reakcję walki lub lotu, która przekierowuje krew z dala od penisa, co utrudnia uzyskanie erekcji. Oznacza to, że znacznie trudniej jest utrzymać erekcję przez dłuższy czas. Problem ten może być dodatkowo nasilony przez uczucie niepokoju i stresu.

Inne przyczyny braku erekcji po 40 roku życia obejmują kwestie psychologiczne. Jeśli cierpisz na depresję lub lęk, lekarz może zalecić poradnictwo lub terapię poznawczo-behawioralną. Terapeuci seksualni również mogą być w stanie pomóc Ci w zarządzaniu tym stanem. Usługi te są dostępne prywatnie lub za pośrednictwem gabinetu lekarza rodzinnego.

Oprócz problemów psychologicznych, inne przyczyny braku erekcji po 40 roku życia mogą obejmować od problemów ze zdrowiem psychicznym do leków, które hamują wytwarzanie erekcji. Jeśli przyjmujesz leki na podstawową chorobę, lekarz może przepisać inny lub zmienić istniejący. Ponadto, pierścienie ED i urządzenia próżniowe mogą być stosowane, aby pomóc wciągnąć krew do penisa.

Depresja

Jednym z najczęstszych problemów dla mężczyzn w ich 40s jest brak erekcji. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez wiele czynników, w tym spadający poziom testosteronu lub rozpad związku. Może być również oznaką podstawowych problemów zdrowotnych, w tym chorób układu krążenia. Jeśli cierpisz na ED, powinieneś rozważyć rozmowę z terapeutą, aby znaleźć plan leczenia.

Impotencja dotyka dużą liczbę mężczyzn, przy czym szacuje się, że liczba mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem osiągnie 322 miliony do 2025 roku. Oprócz braku erekcji, mężczyźni, którzy doświadczają tego stanu, często mają do czynienia z depresją lub problemami w związku. Na szczęście istnieje kilka opcji radzenia sobie z tym problemem, w tym zmiana stylu życia, psychoterapia i leki.

Zmiany stylu życia mogą poprawić funkcję erekcji mężczyzny i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Niektóre z tych zmian obejmują zwiększenie aktywności fizycznej, przejście na dietę śródziemnomorską i poradnictwo żywieniowe. Pacjenci mogą również chcieć rzucić palenie lub przyjmować niektóre leki, takie jak trazodon. Ponadto, pacjenci powinni przejrzeć swoją historię lekową i odstawić wszelkie szkodliwe leki. Poradnictwo psychoseksualne jest również korzystne w leczeniu tego stanu.

Niski poziom testosteronu

Kiedy mężczyzna osiąga wiek średni, jego popęd płciowy stopniowo się zmniejsza. Spadek libido i popędu seksualnego jest spowodowany spadkiem testosteronu. Niski testosteron może wpływać na zdolność mężczyzny do erekcji i uprawiania satysfakcjonującego seksu. Istnieją jednak sposoby, aby zwalczyć ten stan i odzyskać silną erekcję.

Niski testosteron może być spowodowany przez kilka przyczyn. Niektóre z nich to genetyka, która wpływa na chromosom Y, oraz stan zwany zespołem Klinefeltera. Niższy poziom testosteronu może również prowadzić do zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej. Poziom testosteronu może być również obniżony u mężczyzn z chorobą podstawową zwaną atrofią jąder.

Niektórzy mężczyźni z zaburzeniami erekcji mogą odnieść korzyści z terapii zastępczej testosteronem. Lek ten działa poprzez blokowanie enzymu, który powoduje zaburzenia erekcji, i może poprawić przepływ krwi i jakość erekcji. Ale niski poziom testosteronu może zakłócać skuteczność niektórych leków, takich jak Viagra. Jeśli lekarz podejrzewa, że możesz cierpieć z powodu niskiego poziomu testosteronu, może zasugerować terapię testosteronem i / lub wymianę testosteronu. Takie leczenie jest bardziej skuteczne niż przyjmowanie samych inhibitorów fosfodiesterazy.

Zaburzenia erekcji są częstym zjawiskiem w średnim wieku i mogą wpływać na życie i sprawność seksualną mężczyzny. Może zmniejszać pożądanie seksualne i prowadzić do zmęczenia. Na szczęście, stan ten można zdiagnozować i leczyć za pomocą prostych testów medycznych. Chociaż nie ma jednej przyczyny tego stanu, często jest on związany z wyborami stylu życia. Na przykład, palenie i nadmierne spożywanie alkoholu są związane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju ED.

Czytaj również:   Jak działa pompa próżniowa do erekcji?

Mężczyźni z niskim testosteronem mogą doświadczać szeregu objawów dysfunkcji seksualnych. Najczęstszą skargą jest brak erekcji. W przypadku tych mężczyzn brak erekcji może wpływać na ich popęd seksualny i zainteresowanie życiem miłosnym.

Zaburzenia nerwowe

Mężczyźni, którzy przekroczyli 40 rok życia, częściej cierpią na zaburzenia erekcji (ED). Stan ten wpływa na sprawność seksualną i może prowadzić do depresji i zmęczenia. Ważne jest, aby omówić objawy ED z lekarzem. Kilka leków są dostępne w leczeniu ED. Czynniki stylu życia mogą również przyczynić się do ED. Palenie i picie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do ED, podobnie jak stres.

ED jest częstym problemem, który nasila się wraz z wiekiem. Szacuje się, że około 40 procent mężczyzn doświadcza jakiegoś poziomu zaburzeń erekcji w pewnym momencie. ED jest złożony proces obejmujący wiele różnych systemów ciała. Oprócz wieku, istnieją również inne czynniki, które mogą powodować ED, takie jak związane z wiekiem warunki zdrowotne.

Kilka leków może powodować zaburzenia erekcji. Niektóre z tych leków obejmują leki przeciwdepresyjne, leki na ciśnienie krwi i leki przeciwhistaminowe. Ponadto, niektóre opioidowe leki przeciwbólowe mogą powodować zaburzenia erekcji. Jeśli niedawno zacząłeś przyjmować nowy lek, porozmawiaj o tym z farmaceutą. Podobnie, zbyt duża ilość alkoholu lub narkotyków rekreacyjnych może prowadzić do zaburzeń erekcji.

Na szczęście istnieją medycznie zatwierdzone leki, które mogą pomóc mężczyznom pokonać ten stan. Sildenafil i tadalafil to dwa leki na receptę, które blokują enzym PDE5 w penisie, który zapobiega erekcji. Leki te działają poprzez zwiększenie przepływu krwi w penisie, i poprawić satysfakcję seksualną.

ED jest bardzo częstym stanem chorobowym, który dotyka mężczyzn w każdym wieku. W rzeczywistości, około 40 procent mężczyzn ma ED w pewnym momencie w ich życiu. Wiek, w którym ED rozwija się zależy od genetyki i innych czynników zewnętrznych. W miarę starzenia się, nasze ryzyko wystąpienia ED wzrasta o dziesięć procent co dekadę.

Wiek

Jednym z powszechnych powodów, dla których mężczyźni zmagają się z uzyskaniem erekcji po 40 roku życia, jest niski poziom testosteronu. Ten niedobór hormonów zmniejsza pożądanie seksualne i wydajność oraz zwiększa zmęczenie. Lekarz może łatwo zdiagnozować ten stan i leczyć go za pomocą zabiegów medycznych. Czynniki stylu życia może być również czynnikiem przyczyniającym się. Palenie i nadmierne picie alkoholu są związane ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia ED.

Stres i problemy w związku mogą również przyczynić się do zaburzeń erekcji. Ponadto, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu mogą wpływać na przepływ krwi, co jest ważne dla osiągnięcia erekcji. Jeśli masz problemy z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji po 40. roku życia, możesz chcieć zgłosić się do lekarza.

W ostatnim badaniu naukowcy z Massachusetts Male Aging Study sprawdzili związek między wiekiem a zaburzeniami erekcji. Przez dziewięć lat badali 1085 mężczyzn w wieku od 40 do 70 lat. Wyniki tego badania wykazały, że mężczyźni z zaburzeniami erekcji rzadziej podejmowali aktywność seksualną niż ci w dobrym stanie zdrowia.

Ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji u mężczyzny wzrasta o dziesięć procent na każdą dekadę wieku. W związku z tym nierzadko zdarza się, że po 40. roku życia mężczyzna ma problemy z utrzymaniem jędrnej erekcji. Stan ten może również wystąpić z powodu problemów fizycznych, leków lub urazów. Nieleczona choroba może w znacznym stopniu wpłynąć na jakość życia seksualnego mężczyzny.

Badania wykazują, że około 40% mężczyzn doświadczy zaburzeń erekcji do 40 roku życia. W rzeczywistości, częstość występowania zaburzeń erekcji po czterdziestce wzrasta o dziesięć procent w każdej dekadzie. Chociaż przyczyny zaburzeń erekcji są różne, uważa się, że wiek jest czynnikiem przyczyniającym się do braku erekcji.Pokrewne Tematy