Co może być problemem z utrzymaniem erekcji?

Co może być problemem z utrzymaniem erekcji?


Wielu mężczyzn doświadcza trudności w utrzymaniu erekcji, co może być przyczyną zakłopotania i stresu. Problemy z erekcją mogą być również objawem poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca. Mężczyźni z ED powinni zasięgnąć porady lekarza, jeśli doświadczają nagłej utraty libido.

Niski poziom testosteronu

Jeśli zauważasz wzrost trudności w osiągnięciu lub utrzymaniu erekcji, możesz cierpieć na niski poziom testosteronu. Niski poziom testosteronu może prowadzić do wahań nastroju i innych problemów zdrowotnych. Możesz również czuć zmęczenie lub brak koncentracji przez wiele tygodni w czasie. Jeśli tak się dzieje, powinieneś poszukać pomocy medycznej.

Niski poziom testosteronu może również powodować brak popędu płciowego, który jest potrzebny mężczyznom do utrzymania erekcji. Poziomy te mogą wpływać na przepływ krwi do penisa i wpływać na zdolność mężczyzny do utrzymania erekcji. Jednak niski poziom testosteronu może nie być jedyną przyczyną zaburzeń erekcji. Niski poziom testosteronu często towarzyszą inne czynniki, takie jak słabe zdrowie serca, cukrzyca i otyłość. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na przepływ krwi i mogą przyczyniać się do obniżenia poziomu testosteronu.

Niski testosteron może również prowadzić do niskiego libido i depresji. Na szczęście, te objawy nie muszą być trwałe. Zabiegi na ED i niski testosteron mogą pomóc w obu warunkach. Podczas gdy ED jest spowodowane brakiem testosteronu, może prowadzić do depresji i zmniejszonego popędu płciowego.

Niski poziom testosteronu może być również przyczyną niepłodności. Testosteron jest niezbędny do tworzenia plemników. Dlatego mężczyźni z niskim poziomem testosteronu mają niską produkcję plemników. Niektórzy mężczyźni z niskim testosteronem nie produkują spermy w ogóle. Ważne jest, aby mieć sprawdzone poziomy, jeśli podejrzewasz, że cierpisz na ten stan. Dodatkowo, niski testosteron może wpływać na zdrowie Twoich kości. Z kolei twoje kości mogą stać się słabsze i bardziej podatne na złamania.

Zabiegi na niski poziom testosteronu są drogie i mogą nie być odpowiednie dla każdego. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek leku w celu zwiększenia poziomu testosteronu. To dlatego, że terapia zastępcza testosteronu może prowadzić do negatywnych skutków ubocznych, że wielu mężczyzn nie rozumie. Na przykład, testosteronowa terapia zastępcza może zwiększyć ryzyko sercowo-naczyniowe. Ponadto może być również kosztowna i może się okazać, że będziesz musiał wydać setki dolarów każdego miesiąca na swoje leczenie.

Cukrzyca

Wiele osób z cukrzycą ma trudności z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji. Ten problem dotyczy 75 procent mężczyzn z cukrzycą. Jednak cukrzyca nie musi oznaczać końca Twojego życia seksualnego – odpowiednie zarządzanie cukrzycą może pomóc Ci wrócić na właściwe tory.

Przyczyna ED jest często związana ze zmęczeniem, chorobą lub używaniem alkoholu. Inne przyczyny to depresja lub zaburzenia równowagi hormonalnej. Leczenie tego zaburzenia będzie się różnić w zależności od rodzaju i nasilenia objawów. W ciężkich przypadkach, mężczyźni mogą potrzebować operacji, aby naprawić problem. Inne rozwiązania mogą obejmować zmiany stylu życia.

Właściwa kontrola poziomu cukru we krwi ma kluczowe znaczenie dla mężczyzn z cukrzycą. Jeśli poziom cukru we krwi jest zbyt wysoki, uzyskanie lub utrzymanie erekcji może być niemożliwe. W takim przypadku obniżenie poziomu A1C może być rozwiązaniem problemu. Jeśli nie możesz obniżyć poziomu cukru we krwi, skonsultuj się z lekarzem i omów różne opcje leczenia. Właściwy program zarządzania cukrzycą może pomóc Ci poprawić jakość życia i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerwów w Twoim organizmie.

Istnieje kilka metod leczenia zaburzeń erekcji związanych z cukrzycą. Najczęściej stosowane są tabletki doustne, które jak wykazano, przywracają funkcje seksualne u mężczyzn z cukrzycą. Inne metody leczenia obejmują stosowanie leków znanych jako inhibitory PDE-5, które zwiększają przepływ krwi do penisa i mogą wywołać erekcję, gdy są stosowane ze stymulacją seksualną. Leki te powinny być przyjmowane 30-60 minut przed stosunkiem seksualnym. Jeśli żaden z innych zabiegów nie działa, mężczyźni mogą również zdecydować się na terapię zastępczą testosteronem. Inną opcją jest implantacja prącia, która polega na wszczepieniu sztucznej części do penisa. Proteza ta może być następnie napompowana, gdy nadejdzie czas na seks i utrzymanie erekcji.

Posiadanie cukrzycy może również powodować większe ryzyko rozwoju STI. Niektóre osoby z cukrzycą mogą nie być świadome, że mają infekcję, ponieważ nie mają żadnych objawów. Dlatego powinny one nosić odzież ochronną zawsze, gdy uprawiają seks. Jeśli obawiasz się tego stanu, porozmawiaj ze swoim lekarzem i noś odzież ochronną. Ponadto, cukrzyca może prowadzić do innych problemów, które wpływają na Twoje zdrowie, takich jak choroby serca.

Leki na receptę

Jeśli masz problemy z utrzymaniem erekcji, winne mogą być leki na receptę. Leki te mają za zadanie uczynić penisa bardziej elastycznym i zwiększyć przepływ krwi. Mogą one jednak powodować problemy z erekcją, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o swojej konkretnej recepcie przed rozpoczęciem lub zmianą jakichkolwiek leków.

Czytaj również:   7 domowych sposobów na zaburzenia erekcji

Wiele leków na receptę i bez recepty może powodować problemy z erekcją. Leki te wpływają na hormony, nerwy, krążenie krwi i inne. W rezultacie mogą one zwiększyć prawdopodobieństwo, że mężczyzna rozwinie zaburzenia erekcji. Lista jest długa, więc ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem lub zatrzymaniem jakichkolwiek leków.

Innym problemem z lekami na receptę jest to, że mogą one zakłócać produkcję testosteronu, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu erekcji. Na szczęście, szeroki zakres leczenia jest dostępny dla zaburzeń erekcji, w tym zastrzyków. Terapia iniekcyjna, która polega na wprowadzeniu niewielkiej ilości leku do penisa, może poprawić zdrowie penisa, jednocześnie zmniejszając jego objawy.

Podczas gdy większość leków na receptę jest zaprojektowana, aby pomóc mężczyznom uzyskać erekcję, niektórzy mężczyźni nadal mają problemy z jej utrzymaniem. Problem może wahać się od częściowego do całkowitego braku erekcji. Niektórzy mężczyźni stwierdzają również, że ich erekcje są zbyt krótkie lub są tracone przedwcześnie podczas stosunku. Zaburzenia erekcji to poważny problem, który dotyka jednego na dziesięciu mężczyzn w pewnym momencie ich życia. Ważne jest, aby dostać się do sedna problemu, aby można było uzyskać najlepsze możliwe leczenie.

Stres

Autonomiczny układ nerwowy mężczyzny zawiera zestaw substancji chemicznych zwanych adrenaliną i kortyzolem, które są uwalniane w odpowiedzi na stres. Adrenalina uwalnia się w ułamku sekundy, a kortyzol uwalnia się jeszcze przez wiele godzin po zdarzeniu. To powolne spalanie utrzymuje osobę umiarkowanie zestresowaną. Niestety, stres może zakłócić przepływ krwi i może przyczynić się do zaburzeń erekcji.

Istnieje kilka czynników, które mogą powodować problemy z erekcją, ale najczęstszymi winowajcami są czynniki psychologiczne. Czynniki psychologiczne obejmują niepokój, stres i emocje. Stres zwiększa poziom hormonów stresu w organizmie, co powoduje obniżenie poziomu testosteronu, który jest kluczowym hormonem dla popędu płciowego. Również niepokój i inne emocje mogą zakłócać normalny przepływ krwi do miejsca wzwodu, co może skutkować osłabieniem erekcji.

Chociaż stres jest niezbędny do przetrwania, może również negatywnie wpływać na sprawność seksualną i Twoje ogólne zdrowie. Jeśli stres jest ciągły i przewlekły, może prowadzić do problemów fizycznych i psychicznych. Ponadto, ED może być objawem poważnych schorzeń. Urology Associates of Southeastern North Carolina rozumie złożoność tej choroby.

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem jest rozmowa z terapeutą. Terapeuta pomoże Ci nauczyć się zdrowych metod radzenia sobie i rozwiązać problemy emocjonalne, które mogą przyczynić się do wystąpienia ED. Ponadto, terapia może pomóc w poprawie relacji i zdrowia psychicznego. Może również pomóc w radzeniu sobie z dysfunkcją seksualną poprzez zajęcie się podstawową przyczyną problemu.

Inną częstą przyczyną ED jest lęk przed sprawnością seksualną, który może wpływać na Twoje życie seksualne. Możesz czuć, że nie jesteś wystarczająco dobry dla swojego partnera, lub że nie zasługujesz na to, aby mieć z kimś związek. Jeśli tak jest, terapia poznawczo-behawioralna może być odpowiedzią dla Ciebie.

Przedwczesny wytrysk

Dla mężczyzn przedwczesny wytrysk jest problemem, który może uniemożliwić im osiągnięcie satysfakcjonującej erekcji. Problem ten zazwyczaj występuje przed lub wkrótce po stosunku. Jest on krępujący i może utrudniać seks. Szacuje się, że nawet 30% mężczyzn doświadcza tego problemu. Istnieją jednak różne sposoby, aby go leczyć i zapobiegać jego występowaniu w przyszłości.

Pierwszym krokiem w leczeniu przedwczesnego wytrysku jest uzyskanie szczegółowego wywiadu medycznego. Powinien on zawierać szczegóły dotyczące historii seksualnej pacjenta, jego libido oraz funkcji erekcji. Kolejnym krokiem jest ocena, czy istnieją jakiekolwiek dodatkowe czynniki ryzyka lub czynniki psychologiczne, które mogą przyczynić się do powstania tego problemu. Na koniec klinicysta powinien określić, czy stan ten jest odwracalny.

Przedwczesny wytrysk jest zwykle wynikiem nadmiernej stymulacji lub nadmiernego podniecenia i ma tendencję do poprawy z czasem. Jednak w niektórych przypadkach stan ten jest trwały i wymaga leczenia. W takich przypadkach leczenie może być korzystne dla obojga partnerów.

Mężczyźni z tym schorzeniem często wstydzą się go i mogą unikać rozmów o nim ze swoimi partnerkami. Może to powodować napięcie między partnerami i może prowadzić do przedwczesnego wytrysku. Istnieją sposoby radzenia sobie z tym problemem, takie jak doradztwo lub przyjmowanie leków na receptę.

SSRI i IPP to dwa leki, które są skuteczne w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Leki te działają poprzez hamowanie transportera serotoniny. Ponadto mogą one pomóc w opóźnieniu wytrysku, a także pomóc pacjentom w poprawie jakości życia.

Przedwczesny wytrysk jest częstym problemem seksualnym u mężczyzn. Nawet jedna trzecia mężczyzn doświadcza go w pewnym momencie swojego życia. Może on być spowodowany masturbacją lub być stanem nabytym.Pokrewne Tematy