Jak pomóc mężczyźnie z zaburzeniami erekcji?

Jak pomóc mężczyźnie z zaburzeniami erekcji


Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego partnera, jeśli zmaga się on z zaburzeniami erekcji, jest pomoc w uzyskaniu zdrowia. Zła dieta i brak aktywności fizycznej mogą być przyczyną ED. Dlatego powinieneś zachęcić swojego partnera do rozpoczęcia ćwiczeń i przyjęcia zdrowszych nawyków.

Opcje leczenia

Istnieje wiele opcji leczenia dostępnych dla zaburzeń erekcji u mężczyzn. Może być również spowodowane przez różne czynniki. Konkretnie, stres, niepokój i traumatyczne doświadczenia w przeszłości mogą przyczynić się do zaburzeń erekcji. Leczenie może obejmować leki lub psychoterapię.

Chociaż wielu mężczyzn niechętnie szuka opieki medycznej w przypadku zaburzeń erekcji, powinni. W wielu przypadkach, ED może być prekursorem podstawowych warunków, takich jak choroby sercowo-naczyniowe. Chociaż ED może być problemem zmieniającym życie, jest zazwyczaj uleczalna.

Jednak leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub w leczeniu depresji nie są skuteczne u niektórych mężczyzn. Ponadto, niektóre z tych leków mogą mieć negatywne skutki uboczne. Leki ED nie powinny być przyjmowane przez mężczyzn z chorobami serca lub wątroby. Nie powinny być również przyjmowane przez kobiety lub dzieci. Ponadto, starsi mężczyźni są bardziej podatni na skutki uboczne niektórych zabiegów ED.

W niektórych przypadkach pacjenci z zaburzeniami erekcji mogą wymagać leczenia chirurgicznego. Te zabiegi medyczne są drogie i mogą nie być pokryte przez prywatne świadczenia ubezpieczeniowe. Twój lekarz zdecyduje, która opcja leczenia jest najlepsza dla Ciebie w oparciu o unikalny stan medyczny i nasilenie objawów. Oprócz operacji, inne opcje leczenia zaburzeń erekcji obejmują szereg innych procedur. Należą do nich urządzenie do erekcji próżniowej, środki wewnątrzustrojowe i kilka leków doustnych.

Zmiany stylu życia są kolejną opcją dla zaburzeń erekcji. Modyfikacje stylu życia mogą poprawić przepływ krwi w penisie. Te zmiany stylu życia mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i zaburzeń erekcji. Jednak pacjent musi pamiętać, że nie ma gwarantowanych metod leczenia zaburzeń erekcji.

W zależności od przyczyny, operacja lub radioterapia obszaru miednicy może trwale uszkodzić przepływ krwi do penisa. Problem ten może również wpłynąć na drogi nerwowe lub spowodować trwałe upośledzenie wytrysku. Najlepszym rozwiązaniem dla osoby cierpiącej na zaburzenia erekcji jest konsultacja z pracownikiem służby zdrowia.

Operacja protezy prącia wiąże się ze znieczuleniem i czterema do sześciu tygodni rekonwalescencji. Niektórzy mężczyźni są w stanie wrócić do domu tego samego dnia po operacji, podczas gdy inni potrzebują dodatkowego monitorowania. Należy jednak pamiętać, że nadmuchiwane implanty mogą się zepsuć i mogą wymagać operacji w celu naprawy lub wymiany. Niektórzy mężczyźni mogą skorzystać z mikrochirurgicznej rewaskularyzacji, która może poprawić erekcję.

Przyczyny

Zaburzenia erekcji u mężczyzn są wynikiem szeregu czynników fizycznych i psychologicznych. Niektóre z najczęstszych to starzenie się i niektóre choroby, takie jak cukrzyca i wysokie ciśnienie krwi. Może to być również efekt uboczny radioterapii raka prostaty lub pęcherza moczowego. Starzenie się wpływa również na funkcje seksualne i powoduje, że erekcje stają się mniejsze i mniej jędrne. Objętość wytrysku i wrażliwość na dotyk również zmniejszają się wraz z wiekiem mężczyzn. Obniża się poziom hormonu testosteronu, co może również zmniejszać pożądanie seksualne.

Choć ED jest bardziej powszechne wśród starszych mężczyzn, dotyka również młodszych. Jest to objaw poważnego problemu zdrowotnego i powinien być leczony tak szybko, jak to możliwe. Palenie i niektóre choroby mogą zmniejszyć przepływ krwi do penisa i prowadzić do ED. Istnieje jednak wiele czynników stylu życia i stanów zdrowia psychicznego, które mogą przyczynić się do tego problemu, jak również.

Istnieją również opcje leków dostępne. Mogą one być stosowane, aby pomóc przywrócić funkcje seksualne. Wielu mężczyzn uważa, że inhibitory PDE-5 są skuteczne w przywracaniu funkcji seksualnych. Jednak leki te mogą powodować skutki uboczne i mogą kolidować z innymi lekami, które mężczyzna może przyjmować. Jak w przypadku każdego rodzaju leków, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się jakiemukolwiek leczeniu. W zależności od ciężkości stanu, lekarz zaleci najbardziej odpowiedni sposób postępowania dla Ciebie.

Inne przyczyny ED obejmują warunki fizyczne, takie jak radioterapia, rak prostaty i rak jelita grubego. Mężczyźni z tymi warunkami powinni skonsultować się z urologiem lub lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w celu dalszej diagnostyki. Niektórzy mężczyźni mogą również cierpieć z powodu problemów emocjonalnych, takich jak depresja lub lęk przed wykonaniem, co może prowadzić do zaburzeń erekcji. Istotne jest, aby zrozumieć przyczyny ED, aby podjąć najlepszą decyzję o leczeniu.

Czytaj również:   Jaką dietę stosować, aby poprawić swoje życie seksualne?

Istnieje kilka opcji leczenia dostępnych, aby pomóc mężczyznom osiągnąć twardą erekcję podczas stosunku seksualnego. Jednak właściwa opcja leczenia dla każdego mężczyzny będzie zależeć od przyczyn ED, jego wieku, ogólnego stanu zdrowia i osobistych preferencji. Większość dostawców zaleci stopniowe podejście, zaczynając od najmniej inwazyjnych zabiegów. Ogólnie rzecz biorąc, celem leczenia ED jest przywrócenie przyjemności seksualnej do mężczyzn.

Nauka samodzielnego wstrzykiwania

Pierwszym krokiem w terapii zaburzeń erekcji jest szkolenie, w czym może pomóc urolog. Podczas szkolenia lekarz nauczy Cię, jak korzystać z autowstrzykiwacza i ustalić odpowiednią dawkę. Regularne zastrzyki mogą poprawić spontaniczne erekcje. Badania wykazały, że regularne zastrzyki powodują silniejsze erekcje niż leki doustne.

Terapia samowstrzykami okazała się skuteczna dla wielu mężczyzn z ED. Ta strategia leczenia jest zalecana dla mężczyzn z ED, którzy nie zareagowali na środki psychologiczne lub doustne, lub którzy nie są w stanie poddać się terapii próżniowej urządzenia zwężającego. Ta terapia nie jest odpowiednia dla mężczyzn, którzy są uczuleni na nitroglicerynę lub inne leki.

Przed wstrzyknięciem należy użyć dwóch rąk do obsługi strzykawki. Zdjąć nasadkę i przytrzymać ją palcami wskazującymi i środkowymi. Należy pamiętać, aby trzymać penisa główką skierowaną do góry, aby igła nie utknęła między skórą a tkanką erekcyjną.

Zastrzyki do prącia to kolejna opcja leczenia zaburzeń erekcji. Zastrzyki te działają poprzez wstrzykiwanie leków do penisa. To może być przerażające na początku, ale dostawca opieki zdrowotnej może pomóc nauczyć się procedury. Jeśli Twój partner chce Ci pomóc, może również zostać przeszkolony w podawaniu leku.

Przed rozpoczęciem samodzielnej iniekcji, ważne jest, aby omówić z lekarzem historię swojego zdrowia. Zawsze pamiętaj o przestrzeganiu wszystkich instrukcji podanych przez lekarza. Należy również pamiętać o prowadzeniu dziennika swoich zastrzyków. Należy unikać wykonywania większej ilości zastrzyków niż jest to zalecane i nigdy nie wykonywać zastrzyków częściej niż raz na 24 godziny.

Badanie podstawowych warunków zdrowotnych

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez wiele różnych stanów chorobowych, w tym cukrzycę, choroby serca i nadciśnienie. Lekarz może przeprowadzić badania krwi w celu zidentyfikowania potencjalnych przyczyn. W przypadku wystąpienia tych schorzeń, lekarz może zalecić leczenie, które je skoryguje.

Twój lekarz prawdopodobnie przeprowadzi badanie fizyczne i zapyta Cię o Twoją historię seksualną. Zapyta również o przyjmowane obecnie leki i suplementy oraz czy cierpisz na jakieś przewlekłe schorzenia. Może również zapytać Cię o spożycie alkoholu i czy palisz. Ponadto, on będzie słuchać swojego serca i słuchać dla szmerów, które mogą mieć wpływ na przepływ krwi do penisa.

ED może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym innych podstawowych warunków. Jeśli mężczyzna cierpi na wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę lub wysoki poziom cholesterolu, warunki te mogą ograniczać przepływ krwi do penisa. Ponadto, leki na wysokie ciśnienie krwi mogą wpływać na funkcje seksualne. Jeśli którykolwiek z tych warunków są obecne, ważne jest, aby wykluczyć inne podstawowe warunki zdrowotne, które mogą prowadzić do ED.

Jeśli podejrzewasz, że mężczyzna cierpi na zaburzenia erekcji, lekarz powinien przeprowadzić pełny wywiad medyczny. Lekarz będzie chciał poznać wszystkie czynniki ryzyka i przyjmowane leki oraz przeprowadzić odpowiednie kliniczne badania diagnostyczne. W przypadku podejrzenia ED lekarz może wykonać kilka badań laboratoryjnych w celu potwierdzenia rozpoznania.

Jeśli lekarz podejrzewa problem z poziomem hormonów, może wykonać cyfrowe badanie rektalne. W zależności od ustaleń, lekarz może również zlecić badanie krwi lub zebrać próbkę moczu. Może to pomóc w wykluczeniu poważniejszych schorzeń.

Celem leczenia ED jest znalezienie pierwotnej przyczyny zaburzeń erekcji. Jeśli podstawowa przyczyna jest znana, leczenie będzie koncentrować się na korygowaniu stanu podstawowego. Oprócz przepisania właściwego leku, leczenie podstawowych warunków zdrowotnych może złagodzić objawy ED.

Podczas gdy lekarz rodzinny może zdiagnozować i leczyć zaburzenia erekcji, może on skierować Cię do urologa, jeśli potrzebne są dodatkowe badania. Urolog jest specjalistą medycznym, który specjalizuje się w zdrowiu mężczyzn. Podczas wizyty u urologa, bądź przygotowany na zadawanie tych samych pytań, które zadałbyś zwykłemu lekarzowi. Powinieneś również zapytać o potencjalne efekty uboczne leków.Pokrewne Tematy