Wzwód u urologa – jak sobie z tym poradzić?

Wzwód u urologa

Gdy udajesz się do urologa z powodu ED, przeprowadzi on szczegółowy wywiad dotyczący Twojego stanu zdrowia, w tym aktywności seksualnej w przeszłości. Urolog zapyta Cię także o Twój styl życia, w tym nałóg picia alkoholu i palenia papierosów. Jeśli w przeszłości używałeś rekreacyjnych środków odurzających, może to być przyczyną ED. W końcu leki rekreacyjne mogą również wpływać na erekcję.

Priapizm

Priapizm i erekcja u urologa mogą wymagać badań diagnostycznych w celu zdiagnozowania przyczyny. Zanim będą dostępne wyniki badań, pacjent może być leczony na oddziale ratunkowym. Podczas badania fizykalnego do penisa zostanie wprowadzona mała igła w celu zmierzenia stężenia gazów we krwi. Wyniki tych badań są przesyłane do laboratorium w celu ich analizy. Testy te pomagają lekarzowi określić dokładny typ priapizmu i zakres uszkodzeń. Leczenie może polegać na stosowaniu okładów z lodu w celu zmniejszenia obrzęku lub na chirurgicznym podwiązaniu prącia w celu przywrócenia przepływu krwi.

Lekarz urolog może zdiagnozować i zalecić leczenie priapizmu. W wielu przypadkach przedłużająca się erekcja może uszkodzić tkanki penisa i utrudnić erekcję w przyszłości. W badaniu przeprowadzonym przez Winter CC stwierdzono, że przetoka między żołędzią penisa a ciałem jamistym skutecznie leczy priapizm idiopatyczny.

Choroba Peyronie’go

Nieprawidłowe wygięcie penisa podczas erekcji jest częstym objawem choroby Peyroniego. Schorzenie to dotyka około jednego na pięciu mężczyzn. Na szczęście leczenie choroby Peyronie’go może być skuteczne. Lekarz może zastosować Xiaflex lub inne metody leczenia tego schorzenia. Aby dowiedzieć się więcej, należy skonsultować się z urologiem.

Badanie ultrasonograficzne może pomóc lekarzowi w ustaleniu przyczyny nieregularnej erekcji. Może ono również pomóc w ustaleniu, gdzie w penisie gromadzi się wapń i płytka nazębna. Badanie ultrasonograficzne pozwoli Twojemu lekarzowi lepiej określić, czy leki lub zabiegi chirurgiczne będą w stanie poprawić Twoją erekcję. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, lekarz może zalecić zabieg chirurgiczny.

W najcięższych przypadkach penis może wydawać się zakrzywiony lub wygięty ku górze, co powoduje bolesne erekcje. Podczas stosunku płciowego choroba Peyronie’go może prowadzić do złożonych wygięć, rozejść się na boki i deformacji w kształcie klepsydry. Zewnętrzna powłoka penisa pokryta jest warstwą wyczuwalnej blaszki miażdżycowej. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby warstwa ta może nawet ulec zwapnieniu, podobnie jak kość. Ból podczas erekcji jest związany z aktywnym stanem zapalnym w obrębie blaszki miażdżycowej. Na szczęście ból ten z czasem ustępuje.

Czytaj również:   Ból przy oddawaniu moczu - przyczyny, objawy i leczenie

Nadmuchiwana proteza prącia

Jedną z opcji dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji jest chirurgiczne wszczepienie nadmuchiwanej protezy prącia. Urządzenie składa się z dwóch oddzielnych cylindrów z jednostką pompującą umieszczoną w mosznie. Cylindry nadmuchują się i opróżniają, gdy mężczyzna zgina je w dół. Implanty te są często skuteczne u mężczyzn ze skrzywieniem erekcji i chorobą Peyroniego. Nadmuchiwana proteza prącia jest zwykle pokrywana przez ubezpieczenie zdrowotne; mogą jednak obowiązywać dopłaty i udziały własne. Jeśli pacjent nie posiada ubezpieczenia, lekarz będzie w stanie przedstawić szacunkowe koszty.

W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń, nadmuchiwana proteza prącia jest trwała. Oprócz małej pompki umieszczonej w mosznie, urządzenie posiada zawór deflacyjny. Gdy proteza zostanie całkowicie napompowana, pompa przenosi płyn ze zbiornika do cylindrów. Kiedy mężczyzna potrzebuje erekcji, pompa w penisie kontroluje ilość płynu, który wpływa do cylindrów.

Efedryna

Jeśli jesteś mężczyzną zmagającym się z problemami z erekcją, być może konieczna będzie wycieczka do urologa. Urolodzy są dobrze zorientowani w leczeniu zaburzeń erekcji, ale jakie są skutki uboczne stosowania efedryny na erekcję u urologa? Najlepiej jest omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jeśli jesteś poddawany zabiegowi chirurgicznemu w celu naprawy penisa, lekarz może przepisać Efedrynę na erekcję podczas zabiegu. Lek ten jest powszechnie dostępny bez recepty i może być stosowany w leczeniu bolesnych erekcji prącia. Lek może zostać przepisany przez lekarza w przypadku erekcji trwającej dłużej niż cztery godziny.Pokrewne Tematy