Krosty na penisie

Krosty na penisie

Jeśli zauważyłeś pryszcze na główce penisa, nie jesteś sam. W rzeczywistości problem ten dotyczy mężczyzn wszystkich płci. Istnieje kilka przyczyn, sposobów leczenia i zapobiegania temu problemowi. W tym artykule omówimy główne przyczyny i możliwości leczenia dla mężczyzn, którzy mają pryszcze na penisie. Powinieneś wiedzieć o tych sprawach, zanim zdecydujesz, które leczenie jest dla Ciebie najlepsze.

Objawy

Pierwszą rzeczą, jaką należy sobie uświadomić, jest to, że pryszcze na penisie nie są koniecznie niebezpieczne. Chociaż nie możesz uniknąć uprawiania seksu z zainfekowanym penisem, powinieneś poszukać leczenia trądziku na penisie. Choć pryszcze te zwykle ustępują same, niektóre z nich są uporczywe i wymagają pomocy lekarza. Leczenie trądziku prącia może obejmować terapię laserową lub zabieg chirurgiczny, który jest często kosztowny i wiąże się z ryzykiem powstania blizn. Powinieneś także wiedzieć, że miejscowe kremy na trądzik na penisie działają tylko tymczasowo.

Innym objawem zespołu owłosienia prącia jest bolesny, swędzący guzek. Ból i dyskomfort powodowany jest przez bakterie i wrastające włoski. Jeśli kiedykolwiek goliłeś penisa, wiesz, jakie podrażnienia towarzyszą podrażnieniom spowodowanym przez maszynkę do golenia. Podrażnienie to może powodować czerwoną, wyboistą wysypkę. Wrastające włoski mogą przypominać pryszcze. Zatkanie limfy może prowadzić do powstania struktur przypominających pryszcze.

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn powstawania pryszczy na penisie i choć zazwyczaj są one nieszkodliwe, powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć chorobę weneryczną. Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków można szybko i łatwo poddać się badaniom na obecność chorób wenerycznych – a jedynym sposobem, aby dowiedzieć się na pewno, czy masz tę chorobę, jest wizyta u lekarza.

Najczęstszą przyczyną powstawania plam na penisie jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), który jest wirusem występującym w organizmie człowieka. Jeśli jesteś nosicielem tego wirusa, istnieje większe prawdopodobieństwo, że na twoim penisie pojawią się pryszcze. Na szczęście, zwykle znikają one w ciągu kilku dni. Jeśli jednak nie ustępują, należy niezwłocznie udać się do poradni zdrowia seksualnego. Jeśli plamki utrzymują się przez dłuższy czas, mogą być oznaką poważnej choroby.

Czytaj również:   Pasma śluzu w moczu

Leczenie

Istnieje wiele opcji leczenia pryszczy na penisie, w tym środki miejscowe i leki. Skóra na penisie jest bardziej delikatna niż na reszcie ciała, więc miejscowe środki przeciwtrądzikowe mogą nie działać tak dobrze. Mężczyźni powinni również skonsultować się z lekarzem, jeśli pryszcze nie znikają po tygodniu lub towarzyszą im inne objawy. Z leczeniem pryszczy na penisie nie należy się spieszyć, ponieważ stan ten może prowadzić do powstawania blizn.

Jeśli jesteś aktywny seksualnie, możesz być narażony na zakażenie kilkoma chorobami wenerycznymi, takimi jak HIV, które mogą przypominać wyglądem pryszcze na penisie. Chociaż wiele z tych chorób jest nieszkodliwych, mogą one powodować poważniejsze powikłania, jeśli nie są leczone. W niektórych przypadkach pryszcze prącia mogą być mylone z innymi chorobami skóry. Należą do nich torbiele łojowe, które są żółtawymi pryszczami spowodowanymi zatkaniem gruczołów tłuszczowych.

Profilaktyka

Choć pryszcze na penisie są często wstydliwe, są one także ważną oznaką poważniejszego problemu. Zaleca się, aby mężczyźni szukali pomocy w poradni zdrowia seksualnego lub u lekarza pierwszego kontaktu w celu ustalenia dokładnej przyczyny i sposobu leczenia. Często ludzie odkładają badanie penisa z powodu wstydu, mając nadzieję, że problem sam zniknie. Jednak wczesne wykrycie problemu ułatwi leczenie i pozwoli w razie potrzeby na pilne skierowanie pacjenta.

W miarę możliwości mężczyźni, u których wystąpiły krostki na główce penisa, powinni unikać czynności powodujących nadmierne pocenie się i nosić luźne ubrania, aby zapobiec drapaniu tego obszaru. Ponadto, mężczyźni powinni unikać dotykania lub pocierania tego obszaru, ponieważ może to prowadzić do dalszego zakażenia. Poniżej wymieniono kilka wskazówek dotyczących zapobiegania pryszczom na penisie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj się do tych wskazówek, aby zapobiegać pryszczom na penisie.

Pokrewne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Związane stanowiska