Stulejka częściowa – jakie ćwiczenia pozwolą ją wyleczyć?

Stulejka częściowa ćwiczenia

Stulejka częściowa to stan, w którym członek męski nie jest w stanie pełni rozwinąć się podczas erekcji. Jest to dość powszechny problem, który może mieć wpływ na jakość życia seksualnego. Na szczęście istnieją skuteczne metody leczenia stulejki częściowej, w tym specjalne ćwiczenia. W tym artykule opiszemy, jakie ćwiczenia pozwolą wyleczyć stulejkę częściową i poprawić funkcjonowanie członka męskiego.

Ćwiczenia rozciągające przy stulejce

Pasywne rozciąganie jest doskonałą opcją dla pacjentów z fimozą. Metoda ta polega na założeniu pierścienia na opaskę fimozową, co pozwala na równomierne rozciąganie jej we wszystkich kierunkach. Pierścień musi mieć jednak odpowiedni rozmiar, aby zapobiec rozerwaniu skóry napletka. Z kolei zbyt luźny pierścień spowoduje, że będzie on spadał i nie będzie się prawidłowo rozciągał. Regularne wykonywanie ćwiczeń rozciągających jest niezbędne, aby uzyskać dobre efekt.

U niektórych pacjentów napletek może być ciasny w wyniku fimozy. Chociaż początkowo stan ten może nie wydawać się poważny, z czasem może stać się problemem, prowadząc do bolesnego oddawania moczu i innych problemów. Nieleczona fimoza może prowadzić do innych powikłań zdrowotnych, takich jak infekcje dróg moczowych i podrażnienia. Na szczęście większość przypadków można leczyć. Odpowiednie ćwiczenia rozciągające mogą rozluźnić napletek w ciągu 6 do 12 miesięcy.

Leczenie ciasnego napletka

Pierwszym krokiem w leczeniu ciasnego napletka jest stosowanie zdrowej diety bogatej w witaminy i minerały. Chociaż ciasny napletek może ustąpić samoistnie, konieczne może być zwrócenie się o pomoc lekarską. Niektórzy lekarze mogą zalecić wykonanie badania krwi w celu zdiagnozowania zakażenia bakteryjnego, co pomoże w ustaleniu najskuteczniejszego leczenia. Jeśli sama zmiana diety nie wystarczy, można spróbować innych form leczenia.

Jeśli uważasz, że Twój napletek jest zbyt ciasny, możesz spróbować ręcznego ćwiczenia rozciągania skóry. Pomoże to rozluźnić skórę i rozciągnąć ją, co pomoże w ściągnięciu napletka. Ćwiczenie to można również wykonywać podczas kąpieli. Często na tym wczesnym etapie pomoc lekarska nie jest potrzeba, warto jednak zareagować choćby samodzielnie, ponieważ problem może się pogłębić, jeśli nie będzie leczony.

Czytaj również:   Stulejka u 12 latka - czy konieczne będzie obrzezanie?

Operacja w przypadku pełnej stulejce

Fimoza, czyli częściowe wciągnięcie napletka, to stan, w którym napletek nie jest w stanie całkowicie się cofnąć. Zwykle rozwija się ona we wczesnym dzieciństwie, między drugim a trzecim rokiem życia, I może trwać nawet do trzech lat. Retrakcja może być jednak opóźniona lub uszkodzona przez wymuszoną retrakcję, co powoduje blizny i uniemożliwia prawidłową retrakcję. Jedną z możliwości skorygowania tego problemu jest chirurgiczne leczenie pełnej fimozy.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na usunięciu nadmiaru skóry na penisie. Celem zabiegu jest zapobieganie powstawaniu grzybicy prącia, infekcji bakteryjnych a także innych chorób przenoszonych drogą płciową. Zabiegi chirurgiczne w przypadku pełnej fimozy są zwykle wykonywane przez urologa. Procedura jest zwykle odpowiednia dla chłopców w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Zabieg chirurgiczny nie jest zalecany w przypadku niemowląt i dzieci.

Leczenie stulejki

Leczenie częściowej fimozy może obejmować zabieg chirurgiczny. Zabieg ten jest zwykle jatrogenny i występuje najczęściej po badaniu prącia, cystoskopii lub cewnikowaniu cewki moczowej. Cewnik Foleya jest zakładany poprzez ściągnięcie napletka, a lekarze nie mogą przywrócić napletka do normalnej pozycji po zabiegu. Jeśli to możliwe, należy poprosić pacjenta o opisanie wszelkich manipulacji na prąciu w przeszłości oraz o informację, czy był obrzezany. Pacjenci powinni być także zbadani pod kątem struktury i koloru skóry oraz wrażliwości.

Problem z częściową stulejką może być również rozwiązany przez leczenie farmakologiczne, które polega na stosowaniu kremów steroidowych zawierających 0,05% betametazonu. Kremy te stosuje się zwykle raz lub dwa razy dziennie przez około sześć tygodni. Skuteczne okazują się również ćwiczenia rozciągające napletek. Najlepsze leczenie to takie, które zapewnia optymalną ulgę. Często doskonałe efekty daje leczenie będące połączeniem różnych metod.Pokrewne Tematy