Saw Palmetto – na co pomaga ten suplement diety?

Saw Palmetto

Suplementy diety stanowią wsparcie poprawnego funkcjonowania organizmu. Na czym polega działanie Saw Palmetto, czyli preparatu z ekstraktem z palmy sabałowej?

Serenoa repens – co to za roślina?

Głównym składnikiem suplementu diety Saw Palmetto jest wyciąg z palmy sabałowej. Jest on uzyskiwany z owoców drzewa karłowatego, które znane jest również pod nazwą boczni piłkowanej. Roślina ta występuje naturalnie na wydmach w suchym klimacie podzwrotnikowym, a jej zdrowotne właściwości były wykorzystywane przez Indian w Ameryce Północnej już kilkaset lat temu. Powszechność występowania palmy sabałowej sprawiła, że jej owoce stanowiły integralną część codziennego jadłospisu mieszkańców tych terenów w przeszłości, jednak obecnie Serenoa repens jest utożsamiana z surowcem leczniczym, który jest ceniony i powszechnie wykorzystywany w profilaktyce i leczeniu przebiegu niektórych schorzeń.

Palma sabałowa – jakie są jej medyczne właściwości?

Owoc palmy sabałowej posiada w swoim składzie szereg składników aktywnych, wśród których przeważającą większość stanowią kwasy tłuszczowe i fitosterole. Związki te decydują o antyandrogenowych właściwościach suplementów diety opartych na wyciągach z Serenoa repens, co stanowi aspekt hamujący procesy metaboliczne, które są powiązane z wysokim stężeniem testosteronu we krwi człowieka. Wyciąg z palmy sabałowej charakteryzuje się bowiem obecnością naturalnych blokerów wtórnego wychwytu samego hormonu przez narządy wewnętrzne. To właśnie dzięki przekształceniu pochodnych testosteronu w łagodniejsze pod względem metabolicznym substancje, możliwe jest zapobiegnięcie schorzeniom układu moczowo-płciowego, które są związane z postępującymi procesami starzenia się organizmu. Niektóre badania wskazują również na działanie antyoksydacyjne ekstraktu z palmy sabałowej, przez co regularna suplementacja umożliwia nie tylko utrzymanie równowagi hormonalnej, ale też może w realny sposób wpływać na zahamowanie procesów nowotworzenia.

Na co pomaga Saw Palmetto?

Działanie suplementu Saw Palmetto jest powszechnie opisywane jako szeroko rozumiane wspomaganie płodności i męskości. Wyciąg z owoców palmy sabałowej hamuje niekontrolowane powiększenie gruczołu krokowego, co pozwala na zatrzymanie procesów przerostowych w obrębie prostaty. Regulacja gospodarki hormonalnej pozwala z kolei uzyskać stałość parametrów wewnętrznych, przez co naturalne procesy regulujące utrzymanie homeostazy mogą zachodzić w sposób bardziej wydajny. Dotyczy to również poprawy funkcjonowania układu moczowego, a zatem minimalizacji problemów związanych z nietrzymaniem moczu lub trudnością z wypróżnianiem. Regulacja poziomu testosteronu we krwi może z kolei oddziaływać również na zahamowanie wypadania włosów i łysienia androgenowego, będących poważnymi problemami w populacji mężczyzn po 50 roku życia. Z tego powodu Saw Palmetto może być suplementowany przez osoby zbliżające się do wieku charakterystycznego dla andropauzy, czyli przedstawicieli płci męskiej zmagających się z typowymi dla swojego wieku problemami z układem moczowo-płciowym oraz hormonalnym.

Czytaj również:   Brodawki na penisie - objawy, leczenie i profilaktyka

Jakie są przeciwwskazania do przyjmowania preparatów z wyciągiem z palmy sabałowej?

Przyjmowanie ekstraktu z owoców Serenoa repens jest przeciwwskazany w trakcie ciąży, przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi oraz przy uczuleniu na przynajmniej jeden ze składników aktywnych obecnych w składzie preparatu. Niewskazane jest również przekraczanie dziennej dawki preparatu zalecanej przez producenta, a także stosowania suplementu jako zamiennik zbilansowanej diety.

Gdzie można kupić suplement diety Saw Palmetto?

Palma sabałowa stanowi częsty składnik suplementów diety skierowanych do mężczyzn, jednak konsumentom zaleca się zakup preparatów u autoryzowanych sprzedawców, których produkty dają pełną gwarancję bezpieczeństwa całej kuracji. Na stronie https://www.witaminyswanson.pl można znaleźć kilkanaście typów suplementów z wyciągiem z Serenoa repens, które charakteryzują się różnym sposobem przyjmowania, wielkością dawki składnika aktywnego oraz obecnością dodatkowych ekstraktów roślinnych. Suplementowanie preparatów z serii Saw Palmetto pozwala na naturalne wspomaganie układów organizmu przed szkodliwym działaniem nieprawidłowego stężenia hormonów, które stanowi znaczący odsetek przyczyn schorzeń w dojrzałej populacji męskiej.

Artykuł sponsorowany.Pokrewne Tematy