Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Jak leczyć zaburzenia erekcji

Istnieje wiele różnych metod leczenia dostępnych dla zaburzeń erekcji. Niektóre z tych metod obejmują dietę i ćwiczenia, podczas gdy inne wymagają leków. Celem każdego leczenia jest poprawa funkcji seksualnych mężczyzny i ogólnego stanu zdrowia. Pierwszym krokiem jest określenie przyczyny problemu. W niektórych przypadkach stan może być wynikiem stanu medycznego, takiego jak cukrzyca.

Ćwiczenia

Ćwiczenia są skutecznym sposobem walki z zaburzeniami erekcji, częstym problemem u mężczyzn. Stan ten jest spowodowany utratą siły mięśni i niezdolnością do utrzymania erekcji przez dłuższy czas. Chociaż istnieje wiele leków do leczenia ED, zwykle leczą one tylko objawy, a nie podstawową przyczynę. Ćwiczenia mogą pomóc mężczyznom poprawić ich funkcje erekcji i walczyć ED na dobre. Ponadto może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia i promować zdrowy styl życia.

Regularne ćwiczenia mogą poprawić przepływ krwi w prąciu i obniżyć ciśnienie krwi, które są przyczynami zaburzeń erekcji. Może to również zwiększyć pewność siebie mężczyzny. Ćwiczenia mogą również pomóc w kontroli wagi, a nawet poprawić poziom testosteronu. Jednak mężczyźni powinni porozmawiać z lekarzem o ich konkretnej sytuacji przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. W ten sposób mogą upewnić się, że korzyści są bezpieczne i że nie zaszkodzą ich ogólnemu zdrowiu.

Ćwiczenia, które zwiększają przepływ krwi do penisa obejmują łagodne spacery i ćwiczenia aerobowe. Spacer, pływanie i bieganie to doskonałe opcje promowania zdrowia penisa i zmniejszania ryzyka zaburzeń erekcji. Eksperci uważają, że zaledwie 30 minut codziennego energicznego spaceru pomoże poprawić zdrowie seksualne i zmniejszyć ryzyko zaburzeń erekcji.

Innym sposobem leczenia zaburzeń erekcji jest ukierunkowanie na mięśnie w rejonie miednicy. Mięśnie te kontrolują przepływ moczu i wytrysku, więc wzmocnienie tych mięśni jest kluczowe. Ćwiczenia Kegla mogą również poprawić ogólny stan zdrowia organizmu, co może pomóc w zaburzeniach erekcji.

Dieta

Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na funkcje erekcji u mężczyzn. Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji jest słaby przepływ krwi do penisa. Ogólnie rzecz biorąc, jest to spowodowane wysokim poziomem cholesterolu i stanem zapalnym w naczyniach krwionośnych. Dieta bogata w owoce i warzywa, które są bogate w potas, może pomóc w poprawie życia seksualnego.

W jednym z badań stwierdzono, że ograniczenie cukru i rafinowanych węglowodanów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. W rzeczywistości badania wykazały, że dieta o wysokiej zawartości cukru może powodować choroby układu krążenia i upośledzać przepływ krwi. Wiele przetworzonych produktów spożywczych zawiera ukryty cukier i trudno je zidentyfikować. Przykłady to koncentrat soku owocowego, syrop kukurydziany stały i miód.

W nowym badaniu stwierdzono, że mężczyźni, którzy jedli więcej warzyw i owoców, byli mniej narażeni na wystąpienie zaburzeń erekcji niż ci, którzy jedli więcej czerwonego mięsa. Odwrotny związek był najsilniejszy wśród mężczyzn w wieku poniżej 60 lat. Podobnie mężczyźni, którzy uzyskali wysokie wyniki w skali AHEI lub diety śródziemnomorskiej mieli najniższe ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji.

Żywność bogata w kwasy tłuszczowe omega 3 może mieć również działanie ochronne przed zaburzeniami erekcji. Przeciwutleniacze zawarte w tych pokarmach pomagają zapobiegać rozpadowi tlenku azotu, który jest niezbędny dla funkcji erekcji. Tlenek azotu rozluźnia naczynia krwionośne i mięśnie gładkie, dzięki czemu do penisa napływa więcej krwi.

W Chinach w jednym z badań odnotowano, że diety oparte na roślinach miały zmniejszone występowanie i nasilenie zaburzeń erekcji. Chociaż wyniki te są zachęcające, należy przeprowadzić więcej badań, aby potwierdzić te ustalenia.

Zmiany stylu życia

Jeśli jesteś mężczyzną, który cierpi na zaburzenia erekcji, możesz być zainteresowany wprowadzeniem zmian w stylu życia, aby poprawić swoje zdrowie. Dokonywanie zdrowych wyborów może pomóc obniżyć ryzyko zawału serca, udaru i innych problemów zdrowotnych. Zmiany stylu życia mogą również pomóc w osiągnięciu zdrowszej masy ciała i zdrowej erekcji.

Zaburzenia erekcji to powszechny problem. Nie muszą być też spowodowane żadną konkretną chorobą, dlatego ważne jest, aby zasięgnąć porady lekarza. Dobra wiadomość jest taka, że zmiana stylu życia może zmniejszyć szanse na ich rozwój, a czasem nawet je odwrócić. Podczas gdy niektóre zmiany stylu życia mogą nie wyleczyć całkowicie zaburzeń erekcji, mogą one znacznie zmniejszyć jej objawy i zredukować ryzyko.

Oprócz zmiany diety i picia mniejszej ilości alkoholu, możesz również wykonywać ćwiczenia poprawiające erekcję. Ćwiczenia Kegla pomagają wzmocnić twoje mięśnie dna miednicy i zwiększyć sztywność podczas erekcji. Ćwiczenia Kegla pomagają również naciskać na kluczową żyłę w twoim penisie, która utrzymuje go w sztywności podczas erekcji. W brytyjskim badaniu połączono ćwiczenia Kegla i biofeedback, aby sprawdzić, czy to połączenie może poprawić funkcje erekcji.

Wśród wielu zmian w stylu życia, które możesz wprowadzić, aby poprawić swoje zdrowie, kluczową kwestią jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia zespołu metabolicznego, stanu związanego z wysokim ciśnieniem krwi i otyłością. Stan ten jest często spowodowany przez inne schorzenia i nawyki życiowe, takie jak niska aktywność fizyczna, palenie papierosów czy niezdrowe nawyki żywieniowe. Dla mężczyzn, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na poprawę erekcji, zmiana diety i obniżenie poziomu cholesterolu to dobry sposób.

Czytaj również:   Co może być problemem z utrzymaniem erekcji?

W badaniu stwierdzono, że mężczyźni, którzy byli bardziej aktywni fizycznie, mieli mniejsze ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Stwierdzono również, że mężczyźni, którzy byli bardziej aktywni fizycznie, mieli niższy poziom stanu zapalnego i zwiększoną funkcję śródbłonka. W badaniu stwierdzono, że u jednej trzeciej otyłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji nastąpiła poprawa funkcji seksualnych po wprowadzeniu zmian w stylu życia.

Leki

Jednym z pierwszych leków oferowanych mężczyznom cierpiącym na zaburzenia erekcji jest sildenafil, lek, który jest skuteczny w wytwarzaniu erekcji wystarczająco silnej, aby rozpocząć stosunek. Lek ten ma jednak skutki uboczne. Słabo wchodzi w interakcje z innymi lekami i w rzeczywistości może nasilać objawy innych chorób. Powinien być stosowany tylko po ocenie lekarskiej. Ponadto należy pamiętać, że stosowanie inhibitorów PDE5 powinno być dokładnie zaplanowane.

Innym sposobem leczenia zaburzeń erekcji jest testosteronowa terapia zastępcza, która poprawia funkcje erekcji u mężczyzn z łagodnym do umiarkowanego ED. Istnieje kilka różnych form testosteronowej terapii zastępczej, w tym leki do wstrzykiwania i leki doustne. Niektóre leki terapii zastępczej testosteronu działa poprzez zwiększenie przepływu krwi do tkanek erekcji. W zależności od przyczyny zaburzeń erekcji, leki te mogą wymagać dostosowania.

Inne opcje obejmują suplementy diety, które twierdzą, że leczą zaburzenia erekcji. Jednak te produkty nie zostały zweryfikowane przez FDA i mogą być szkodliwe. Biorąc suplement bez konsultacji z lekarzem nie jest zalecane, jeśli masz historię ED.

Lekarz może zdiagnozować zaburzenia erekcji poprzez rozmowę z Tobą i przeprowadzenie badania fizycznego. Lekarz może również chcieć ocenić swoją przeszłość medyczną. Może to ujawnić podstawowe warunki zdrowotne. Jeśli masz historię choroby sercowo-naczyniowej, może to wskazywać, że jesteś na ryzyko udarów, które są piątą najczęstszą przyczyną śmierci i niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na zaburzenia erekcji, umów się na wizytę z lekarzem już dziś, aby dowiedzieć się więcej o leczeniu ED.

Istnieje wiele różnych leków dostępnych w leczeniu zaburzeń erekcji. Jednym z nich jest żeń-szeń, który może pomóc złagodzić objawy zaburzeń erekcji, gdy podjęte w odpowiedniej dawce. Inną opcją jest DHEA, naturalny steroid występujący w batatach i soi. Niski poziom DHEA jest związany ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zaburzeń erekcji. Poprzez spożycie DHEA, można znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju zaburzeń erekcji.

Naturalne środki zaradcze

Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych na zaburzenia erekcji. Na przykład jedzenie orzechów pistacjowych może poprawić Twoją chęć do angażowania się w stosunek seksualny. Orzechy te zawierają argininę, substancję, która może rozluźnić naczynia krwionośne. Ponadto, jedzenie orzechów pistacjowych może poprawić twoją ogólną satysfakcję seksualną.

Jednak przed wypróbowaniem jakiegokolwiek naturalnego środka na zaburzenia erekcji, mężczyźni powinni skonsultować się ze swoim lekarzem. Często zaburzenia erekcji są objawem innych problemów zdrowotnych. Na przykład, wysoki poziom cholesterolu lub choroby serca mogą utrudniać osiągnięcie lub utrzymanie erekcji. Jeśli masz chorobę medyczną, która jest przyczyną zaburzeń erekcji, lekarz może przepisać lek, aby leczyć swój stan. Ale niektórzy mężczyźni wybierają naturalne środki na zaburzenia erekcji.

Zmiana stylu życia i spożywanie zdrowej diety to ważne kroki, które należy podjąć w celu poprawy funkcji erekcji. Podejmowanie regularnych ćwiczeń poprawia przepływ krwi, produkcję tlenku azotu i poziom hormonów. Zdrowa dieta poprawia również przepływ krwi do penisa i promuje zdrowy obraz ciała.

Środki ziołowe to kolejny sposób na pomoc w zaburzeniach erekcji. Obejmują one suplementy i alternatywne metody leczenia, takie jak akupunktura. Yohimbe, suplement wykonany z kory afrykańskiego drzewa Yohimbe, pomaga rozszerzyć naczynia krwionośne i poprawić przepływ krwi. Te ziołowe suplementy mogą być skuteczne w zmniejszaniu objawów zaburzeń erekcji, chociaż mogą mieć niepożądane skutki uboczne.

Yohimbe to zioło, które jest stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. Zawiera johimbinę, aktywny związek, który hamuje enzym PDE5. Yohimbe poprawia również funkcje seksualne i produkcję spermy. Suplementy z johimbiną mogą również pomóc mężczyznom w utracie wagi.

Pokrewne Tematy