Hair cycling – nowy trend w pielęgnacji włosów

hair-recycling

Hair cycling podbił media społecznościowe. Co to za trend i komu się sprawdzi?

Co to jest hair cycling?

Nowy trend hair cycling to metoda pielęgnacji włosów, który zyskuje sobie coraz większą popularność. Składa się z 3 kroków wykonywanych cyklicznie, które po pierwsze mają się uzupełniać, po drugie sprawiać, że pielęgnacja będzie naprawdę kompleksowa. Na kroki składa się przede wszystkim regeneracja obejmująca zarówno skórę głowy jak i pasma włosów, nawilżenie, dzięki któremu włosy narażone codzienne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV czy stylizacja z użyciem wysokich temperatur odzyskują stracone nawodnienie oraz odżywienie, które pozwala dostarczyć włosom niezbędnych składników odżywczych.

Komu sprawdzi się hair cycling?

Czy hair cycling sprawdzi się każdemu? Tak, jest to sposób pielęgnacji włosów, który nadaje się absolutnie dla każdego typu pasm. Głównym celem metody jest bowiem dbałość o to, aby włosom narażonym na czynniki zewnętrzne przywrócić nawilżenie odżywienie i blask. Trudno jest uniknąć ekspozycji na tego typu czynniki. Każdy z nas bowiem na co dzień ma do czynienia ze słońcem, zanieczyszczeniami, nieodpowiednią pielęgnacją prowadzącą do mikrozniszczeń. Hair cycling pozwala pielęgnować skórę głowy i pasma w taki sposób, że włosy stają się sprężyste, błyszczące i wydobywany jest z nich ich naturalny zdrowy wygląd. Kto w szczególny sposób może skorzystać z tej metody? Posiadacze włosów suchych, plączących się, szorstkich, łamliwych. Znaczącą poprawę kondycji włosów zauważą też osoby, które walczą z przetłuszczającą się skórą głowy, wypadaniem włosów Z hair cyclingu warto korzystać także, jeżeli często poddaje się pasma zabiegom z użyciem środków chemicznych. Jak często można stosować tę metodę? Warto korzystać z niej przynajmniej kilka razy w tygodniu żeby uzyskać spodziewany efekt.  Zbyt rzadkie wdrożenie hair cyclingu może nie odnieść spodziewanego skutku.

Czytaj również:   Porady dotyczące dbania o zdrowie nerek

Jakich efektów można się spodziewać?

Hair cycling przynosi naprawdę spektakularny efekt. Istotne jest jednak, aby przede wszystkim obserwować swoje włosy i dobrze zdefiniować ich potrzeby, a potem w odpowiedni sposób wprowadzić pielęgnację. Trzy kroki to jedno, ale istotny jest też właściwy dobór kosmetyków zależny od rodzaju włosa. Istotne jest zachowanie równowagi, tak aby na przykład nie spowodować dodatkowego przetłuszczania się włosów czy paradoksalnie nie przesuszyć ich nadmiernie. W pielęgnację włączamy odpowiednio dobrane szampony, odżywki a także bogate w konsystencji i składzie maski o odbudowującym, nawilżającym i regenerującym działaniu. Jakich efektów możemy się spodziewać? Hair cycling jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby, dlatego też efekt będzie zależny od tego czego naszym włosom brakowało. U jednych osób będzie to zmniejszenie puszenia się i plątania włosów u innych kwestia odzyskania równowagi skóry głowy. Częstym problemem jest przetłuszczająca się skóra głowy przy jednocześnie przesuszonych pasmach. Oddziałując kosmetykami wyłącznie do włosów przetłuszczających się, regulujemy wydzielanie sebum, ale również wysuszamy same włosy. Dzięki hair cyclingowi możemy uzyskać optymalny efekt. Wiele osób zauważy też szybszy wzrost włosów, ograniczenie ich wypadania czy ogólną poprawę wyglądu fryzury.Pokrewne Tematy