Czy do urologa potrzebne jest skierowanie

Czy do urologa potrzebne jest skierowanie

Specjalnością urologa jest urologia. Lekarz ten specjalizuje się w zaburzeniach funkcji seksualnych u mężczyzn. Jeśli masz którykolwiek z tych objawów, najlepszym lekarzem, do którego możesz się zgłosić, jest prawdopodobnie urolog. Lekarz ten zajmie się przyczynami leżącymi u podstaw Twojego stanu, jak również innymi problemami, którym można zapobiec lub które można leczyć poprzez dokładne badanie moczu. Opłata za wizytę u urologa będzie zależała od rodzaju posiadanego przez pacjenta ubezpieczenia. Jednak większość planów zdrowotnych w USA to plany HMO lub PPO. Można również zdecydować się na plan hybrydowy, który pozwala na wybór zewnętrznego, wybranego przez siebie świadczeniodawcy. Ten rodzaj planu będzie jednak kosztował więcej niż plan HMO.

Uzyskanie skierowania do urologa

Istnieje wiele powodów, dla których należy udać się do urologa, ale pierwszy z nich jest prawdopodobnie najbardziej oczywisty: problem z drogami moczowymi. Chociaż lekarz pierwszego kontaktu może zdiagnozować i leczyć infekcję dróg moczowych bez skierowania, może nie wiedzieć, na czym polega problem. Na przykład, rutynowe badanie PSA u mężczyzn może wykazać wysoki poziom PSA. W takim przypadku najbardziej kompetentną osobą do zdiagnozowania i leczenia problemu jest urolog.

Niezależnie od tego, czy lekarz pierwszego kontaktu skierował Cię do urologa, czy nie, ważne jest, abyś czuł się komfortowo w towarzystwie osoby, z którą się spotykasz. Urolog ten prawdopodobnie zna historię Twojego zdrowia i może polecić Ci najlepszego specjalistę w danej sytuacji. Chociaż nie ma idealnej osoby, która przepisywałaby leki, lekarz o dobrej etyce może być dla Ciebie dobrym wyborem. Możesz nawet rozważyć uzyskanie skierowania od przyjaciela lub członka rodziny.

Cena skierowania

Aby określić koszty leczenia urologicznego, zespół badawczy przeprowadził badania na jednym oddziale urologicznym w 1991 roku. Koszt leczenia jednego pacjenta został rozbity na poszczególne koszty, w tym wynagrodzenia, leków i materiałów eksploatacyjnych. Zastosowano również formułę epizodyczną do obliczenia kosztów badań, wizyt ambulatoryjnych i pobytu na oddziale. Metoda ta została porównana z systemem naliczania opłat obowiązującym w szpitalu. Następnie uzyskano zestawienie kosztów miesięcznej pracy jednego oddziału urologicznego.

“Wydatki na opiekę zdrowotną wymknęły się spod kontroli” – mówi dr Gregory Cost, specjalista urologii z Portland w stanie Oregon. Ukończył on rezydenturę w Stanford University Hospital i jest związany z Legacy Emanuel Medical Center. Jego gabinet akceptuje kilka planów ubezpieczeniowych. Posiada certyfikaty w dziedzinie urologii. Przyjmuje nowych pacjentów, a jego ocena zadowolenia pacjentów wynosi 4,4 gwiazdki. Oregon Clinic przyjmuje nowych pacjentów i ma kilka opcji płatności do wyboru.

Ubezpieczenie

Wiele planów ubezpieczeniowych wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, zanim zapłaci za zabiegi urologiczne. Te numery autoryzacyjne są generowane przez ubezpieczyciela i muszą być uzyskane przed umówieniem się na wizytę. Jeśli nie masz skierowania, musisz zapłacić za zabieg, zanim zapłaci za niego ubezpieczyciel. Przed umówieniem się na wizytę należy sprawdzić swoją polisę ubezpieczeniową, aby określić wysokość należności. W razie wątpliwości, dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Mayo Clinic poświęconej ubezpieczeniom.

Czytaj również:   Jak wygląda wizyta u urologa

Jeśli masz plan Medicare Advantage, prawdopodobnie będziesz płacić co-pays, ale Twój lekarz może zaakceptować sieć Twojego planu. Dzięki temu będzie Pan mógł wybrać urologa ambulatoryjnego, który akceptuje sieć Pana planu. Na przykład, narzędzie do wyszukiwania sieci Medicare może pomóc Ci w znalezieniu urologa w Twojej okolicy. Kiedy już znajdziesz urologa w swojej okolicy, możesz użyć tej wyszukiwarki, aby znaleźć lekarza, który akceptuje Medicare.

Choroby leczone przez urologa

Urolodzy specjalizują się w różnych schorzeniach związanych z układem moczowym. Oprócz leczenia chorób układu moczowego, urolodzy zajmują się również innymi częściami ciała. Ich rozległa wiedza na temat nerek jest nieoceniona i może pomóc im w leczeniu poważnych zaburzeń pracy nerek. Są oni również wykwalifikowani w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń męskiego układu rozrodczego. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze urologa.

Urolog może diagnozować i leczyć wszystkie rodzaje problemów z pęcherzem i nerkami, w tym nietrzymanie moczu. Stan ten występuje, gdy pęcherz zaczyna oddawać mocz w nieodpowiednich momentach i wymaga częstego oddawania moczu. Urolodzy są również ekspertami w leczeniu zakażeń dróg moczowych, schorzenia, które dotyka pęcherza moczowego i cewki moczowej. Inne powszechne schorzenia leczone przez urologa to śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego i kamica nerkowa. Podobnie, urolodzy mogą leczyć moczenie nocne, wady wrodzone jąder i zatory w drogach moczowych.

Korzystanie z opieki urologa podczas stanu zagrożenia związanego z COVID-19

W związku z pandemią COVID-19, której apogeum przewiduje się na marzec 2020 roku, koniecznością stało się zapewnienie opieki urologicznej w odpowiednim czasie. Służby urologiczne zostały zreorganizowane, aby sprostać sytuacji kryzysowej. W wielu miastach stan zagrożenia COVID-19 doprowadził już do masowych opóźnień, odwoływania operacji i braku odpowiedniego personelu. Środowisko urologiczne zareagowało, publikując wytyczne dotyczące selekcji pacjentów do operacji urologicznych i agresywnie dążąc do zwiększenia liczby telemedycyny.

Konsensus wytycznych dotyczących standardowej opieki urologicznej w kryzysie COVID-19 opiera się na powyższych zasadach i jest stale rozwijany w miarę rozprzestrzeniania się pandemii. Na przykład, pacjenci powinni natychmiast zgłosić się do lekarza, jeśli nie są pewni swojej diagnozy, czy mają zakażenie dróg moczowych lub czy w ich rodzinie występował przypadek COVID-19. Niezależnie od nasilenia objawów, w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 należy bezwzględnie zgłosić się do urologa.

Pokrewne Tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Związane stanowiska