Zapisy na wizyty u doktora Janusza Zajdy lub badanie USG -> kliknij tutaj

 

O mnie

janusz zajda urolog

 

 

 

Jestem absolwentem Warszawskiej Akademii Medycznej, pracę zawodową rozpocząłem w Szpitalu Praskim w Oddziale III Chirurgii, pod kierunkiem prof. Macieja Borkowskiego. 

Zdobywałem doświadczenia zawodowe we wczesnych latach 80-tych. Bardzo specyficzne miejsce i czas sprawiły, że były to częstokroć mocne przeżycia. Odnosiłem wrażenie, jakby moja praca dawała mi "przepustkę" do innej rzeczywistości. Oczywiście z punktu widzenia młodego chirurga miało to  same plusy, ponieważ pozwalało na zdobycie doświadczeń, umiejętności i samodzielności w bardzo krótkim czasie. W oddziale o profilu naczyniowym standardowo przeprowadzaliśmy skomplikowane, wielogodzinne często  dramatyczne zabiegi. Praca w nocy i operowanie  ofiar wypadków czy  zdarzeń losowych to był nasz chleb powszedni. Uwieńczenie tego niesłychanie rozwojowego dla mnie okresu, to zdanie egzaminu specjalizacyjnego II stopnia z chirurgii ogólnej  w 1985r.

Stanowiliśmy bardzo zgraną i wspierającą się grupę młodych chirurgów i pracę z nimi wspominam z dużym sentymentem. Czasy były trudne i zacząłem rozglądać się za spokojniejszą działalnością, dającą możliwości rozwoju bez konieczności pracy zabiegowej w nocy. Mój wybór padł na urologię ponieważ jest to specjalność  chirurgiczna, ale zawężona do układu moczowo-płciowego. Większość zabiegów ma charakter planowy, a operacje w trybie pilnym czy ostrodyżurowym zdarzają się relatywnie rzadko.

W latach 1987- 1991 pracowałem w Oddziale Urologii CSK MSW  pod kierunkiem doc Zdzisława Kużnika. W tym czasie  zdałem egzamin specjalizacyjny z urologii. Po tym okresie  przeniosłem się z powodów osobistych do Konstancina  pod Warszawą, gdzie przez kolejne lata byłem zastępcą ordynatora Oddziału Neurourologii w Centrum Rehabilitacji (STOCER). Zajmowałem się bardzo specyficzną działalnością, polegającą na rozwiązywaniu problemów urologicznych osób z uszkodzeniami lub dysfunkcją obwodowego czy centralnego układu nerwowego. Jest to bardzo wąska specjalizacja, ale jak pokazało życie niezmiernie potrzebna. Praca w Stocerze zaowocowała licznymi wyjazdami zagranicznymi, udziałem w badaniach nad nowymi technikami czy urządzeniami medycznymi (np. Autocath100). W tamtym okresie rozpocząłem swoją działalność jako badacz, uczestnicząc w licznych próbach klinicznych z nowymi lekami.

Cała moja wcześniejsza droga zawodowa doprowadziła mnie do etapu pełnej samodzielności. W roku 1999 wymyśliłem, zorganizowałem i powołałem do życia "Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Conti-Medica" przy ul. Wroniej w Warszawie.

Był to w swoim czasie największy prywatny specjalistyczny NZOZ w Warszawie. Rozwiązania organizacyjne, niszowość problematyki stanowiły o jego unikalności. Zlikwidowałem nieczytelną papierową dokumentację, zlikwidowałem tak zwane „puste porady” - to znaczy takie, po których pacjent bez rozpoznania wychodził ze specjalistycznego gabinetu ze skierowaniem na badanie diagnostyczne. W Conti-Medica cały proces diagnostyczny odbywał się w trakcie jednej wizyty - na poczekaniu - robiliśmy USG,  badanie moczu, krwi, flow(przepływ) czy cystoskopię. Wymogi formalne NFZ  w  późniejszym okresie  doprowadziły niestety do zaniechania naszych pomysłów. Zainicjowałem ambulatoryjne leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet (zabiegi TVT, bulking) oraz zachowawcze leczenie za pomocą  urządzenia Neocontrol i kinezyterapii. Wprowadziłem w życie wiele  nowatorskich rozwiązań  terapeutycznych i organizacyjnych. Skupiłem wokół siebie bardzo profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek.

W ciągu dziesięciu lat wykonaliśmy ponad 130 tysięcy porad u 35 tysięcy pacjentów. 

Dzisiaj chciałbym swoje doświadczenie i wiedzę udostępnić za pomocą nowego narzędzia – sieci – kolejnej grupie pacjentów. Myślę zwłaszcza o tych, którzy mają problemy z poruszaniem się i wyjściem z domu, mieszkają daleko, z różnych powodów trudno im dotrzeć do specjalistów, a często po prostu wstydzą się swoich dolegliwości.

Zapraszam do skorzystania ze strony ZapytajUrologa.pl

Witryna ZapytajUrologa.pl prowadzi spółka MOCONTI Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

 

Janusz Zajda

Mój numer Prawa Wykonywania Zawodu Lekarza to: 1712185.